X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rocznica katastrofy smoleńskiej w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 21:43
Minęło dziewięć lat od katastrofy samolotu TU-154 pod Smoleńskiem. 10 kwietnia 2010 roku zginęło w niej 96 osób w tym prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską. Delegacja leciała na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. 
Audio
 • Przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy (Audycje specjalne/Jedynka)
 • Przemówienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (Audycje specjalne/Jedynka)
 • Antoni Macierewicz w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej (Sygnały dnia/Jedynka)
 • Andrzej Melak w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej (Sygnały dnia/Jedynka)
 • Relacja Patryka Michalskiego sprzed Pałacu Prezydenckiego (Sygnały dnia/Jedynka)
 • Apel Pamięci w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej (Sygnały dnia/Jedynka)
 • 10 kwietnia 2010 na antenie radiowej Jedynki. Wspomnienie (Jedynka)
 • 10.04.2010 w Polsce i w Katyniu. Wspomnienie (Jedynka)
 • Polska w obliczu katastrofy smoleńskiej. Wspomnienie (Jedynka)
 • Uroczystości w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej w Warszawie i w Smoleńsku. Relacje Patryka Michalskiego i Macieja Jastrzębskiego (W samo południe/Jedynka)
 • Marcin Roszkowski wspomina Lecha Kaczyńskiego (W samo południe/Jedynka)
 • Relacja z przylotu samolotu z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich, a także ze sprowadzenia ciał ostatnich 20 ofiar katastrofy w Smoleńsku (Jedynka)
 • Uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej (Jedynka)
 • Relacja Patryka Michalskiego ze stołecznego placu Piłsudskiego i rozmowy z osobami, które przyszły przed Pomnik Smoleński (Ekspres Jedynki)
 • Relacja Macieja Jastrzębskiego z mszy w miejscu katastrofy TU 154 i z Katynia (Ekspres Jedynki)
 • Wspomnienia sprzed Pałacu Prezydenckiego i rozmowa z Polakami, którzy przyszli wpisać się do księgi pamiątkowej (Ekspres Jedynki)
 • Patryk Michalski relacjonuje uroczystości w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej na placu Piłsudskiego (Ekspres Jedyjnki)
 • Przypomnienie uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej na Wawelu (Ekspres Jedynki)
 • Wspomnienia o ofiarach katastrofy smoleńskiej (Audycje specjalne/Jedynka)
 • Transmisja mszy św. z Bazyliki Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie (Audycje specjalne/Jedynka)
 • Ks. Andrzej Majewski o przesłaniu płynącym z wieczornej mszy św. w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie (Audycje specjalne/Jedynka)
Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie
Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim w WarszawieFoto: PAP/Rafał Guz

Do tragedii doszło o godzinie 8.41 czasu środkowoeuropejskiego letniego w pobliżu lotniska Siewiernyj. Na pokładzie maszyny byli między innymi, ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy głównych sił zbrojnych, osoby sprawujące wysokie funkcje w państwie, duchowni, przedstawiciele Rodzin Katyńskich oraz załoga i funkcjonariusze BOR. 

Czytaj więcej
Smoleńsk wrak free 1200.jpg
Katastrofa smoleńska

10 kwietnia Program 1 Polskiego Radia przez cały dzień relacjonował uroczystości rocznicowe. 

W "Sygnałach dnia" (6.00-9.00) gośćmi byli Antoni Macierewicz oraz Andrzej Melak - prezes Komitetu Katyńskiego, brat Stefana Melaka, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

Pierwsze materiały z Krakowskiego Przedmieścia pojawiły się na naszej antenie po godz. 8.30 a od godz. 8.50 transmitowaliśmy dla Państwa Apel Pamięci w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej. 

W audycji "W samo południe" także relacjonowaliśmy dla Państwa uroczystości rocznicowe - te odbywające się w Warszawie ale także te, które odbędą się dziś w Smoleńsku. Więcej w nagraniach. 

Od godz. 18.00 w wieczornej audycji specjalnej wspominaliśmy ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Ks. Andrzej Majewski, redaktor naczelny Redakcji Katolickiej Polskiego Radia, mówił o tym, co w nas – Polakach zostało po tej tragedii.

Po godz. 19.00 transmitowaliśmy mszę świętą z Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, a po 21.00  przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz przedstawicieli rodzin smoleńskich.

kh

 

 Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak