Prezes PiS w Pułtusku: bycie członkiem UE i NATO to wymóg polskiego patriotyzmu

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 15:43
W Pułtusku trwa piknik patriotyczny organizowany przez PiS. Podczas spotkania głos zabrali m.in. prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło, minister środowiska Henryk Kowalczyk oraz kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego na Mazowszu Adam Bielan. Wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego oraz Mateusza Morawieckiego transmitowaliśmy na antenie radiowej Jedynki.  
Audio
  • Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na pikniku patriotycznym w Pułtusku (Audycje specjalne/Jedynka)
  • Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego na pikniku patriotycznym w Pułtusku (Audycje specjalne/Jedynka)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia podczas pikniku patriotycznego w Pułtusku
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia podczas pikniku patriotycznego w PułtuskuFoto: PAP/Piotr Nowak

- Bycie członkiem UE i NATO to wymóg polskiego patriotyzmu, ale Polska musi zachować podmiotowość, żebyśmy mogli robić to, co dobrze Polsce służy, a my w tu w Polsce najlepiej wiemy, co dobrze służy naszemu narodowi - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia. Kaczyński podkreślił, że patriotyzm nie może być tylko bierną postawą, ale musi prowadzić do aktywności obywatelskiej i aktywności w sferze życia publicznego. 

Jarosław Kaczyński przypomniał, że traktaty, które wiążą nasz kraj z Unią Europejską nie odbierają Polsce suwerenności, jednak w ramach wspólnoty należy zabiegać o własne interesy.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu mówił: - Nie chcemy, żeby Polska stała się skansenem Europy, żeby rozpłynęła się wśród różnych ideologii. Dla nas Polska jest świętością i wartością. Morawiecki podkreślił, że patriotyzm zaczyna się od szacunku do flagi, godła i hymnu narodowego i wiedzie przez odpowiednią politykę gospodarczą po działania na polu różnych polityk publicznych. 

Nawiązując do wyborów parlamentarnych premier dodał: - Nasza filozofia europeizacji to jest europeizacja naszych zarobków, naszych zasobów, naszych możliwości, nie europeizacja naszej kultury czy import nowinek obyczajowych albo rewolucji kulturowych.

Piknik patriotyczny to powiązana z trwającym długim weekendem majowym i świętami forma przedwyborczej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy do wysłuchania obu wystąpień.  

IAR/abi