X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polska pod Krzyżem". Miłość do Polski, drugiego człowieka i wiara w Boga

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 12:07
Zakończyła się akcja modlitewna "Polska pod Krzyżem", która w ten weekend odbywała się we Włocławku. Wydarzenie ewangelizacyjne na lotnisku w Kruszynie zorganizowane w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zgromadziło ponad 60 tys. osób z całej Polski. Zebrani modlili się, słuchali konferencji i uczestniczyli w uroczystościach religijnych. Zapraszamy do wysłuchania relacji z Drogi Krzyżowej i rozmów z biskupem włocławskim Wiesławem Meringiem.
Audio
  • "Rozmowa Dnia" z biskupem Wiesławem Meringiem (Jedynka/ Sygnały Dnia)
  • Relacja z Drogi Krzyżowej w ramach akcji "Polska pod Krzyżem" (Jedynka)
  • Relacje z akcji "Polska pod Krzyżem" i rozmowy ze słuchaczami (Noc z Jedynką)
  • Modlitwa różańcowa i rozmowy z uczestnikami (Jedynka/ W samo południe)
Droga Krzyżowa we Włocławku
Droga Krzyżowa we WłocławkuFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Główną Mszę Świętą celebrował biskup włocławski Wiesław Mering. Jak podkreśla, chrześcijanie mają prawo uzewnętrzniać swoją wiarę.

mering 1200 pap.jpg
Bp Wiesław Mering: wrażliwość religijna jest w Polakach ciągle żywa

POLSKA POD KRZYŻEM - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY>>>

Spotkanie "Polska pod Krzyżem" było otwarte, wzięło w nim udział ponad 60 tysięcy wiernych. W inicjatywie uczestniczyli oficjalnie diecezje włocławska, szczecińsko-kamieńska, zielonogórsko-gorzowska, krakowska, ełcka i łomżyńska. Wiele innych zaprosiło wiernych do modlitwy w ramach wydarzenia lub w łączności z nim. Taka modlitwa została zorganizowana w ponad 900 miejscach w całej Polsce, a także wielu innych krajach świata.

- Nasze problemy, nasze niepokoje, z którymi przychodzimy pod Krzyż, zostają prawdziwie przemienione właśnie przez uświadomienie sobie, że Krzyż to nie jest ostatni element w życiu i działalności Chrystusa, że człowiek musi przejść przez Krzyż po to, żeby zmartwychwstać, ale, że w noszeniu swojego krzyża nigdy nie jest sam - podkreślił bp Wiesław Mering.

"Polska pod Krzyżem” było wydarzeniem całodziennym. Zaczęło się w sobotę o godz. 11.00, a główna część modlitewna trwała od godz. 20.00 do 22.00. Druga część spotkania to czuwanie nocne, aż do godziny 3.00 w nocy. Akcja zakończyła się mszą świętą niedzielną.

- Jesteśmy tutaj, ponieważ zależy nam na Polsce. Chcemy, żeby Polska była wierna Kościołowi i Panu Bogu (...). W tym spotkaniu ważny jest dla nas Jezus, miłość do Jezusa, jedność z Kościołem i ludźmi, miłość do Polski i drugiego człowieka oraz wiara w Boga - mówią uczestnicy akcji.

Droga Krzyżowa podczas spotkania "Polska pod Krzyżem" była transmitowana przez radiową Jedynkę. Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania.

- Wiem, że w modlitwie jest ogromna siła. Przekonałam się o tym wielokrotnie. Naprawdę warto przyjeżdżać na takie zgromadzenia - dodaje kolejna uczestniczka akcji "Polska pod Krzyżem".

IAR/kh/DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polska pod Krzyżem". Ponad 60 tysięcy uczestników

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 22:22
Zakończyło się spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem". We wspólnej modlitwie na lotnisku w Kruszynie we Włocławku uczestniczyło ponad 60 tysięcy osób z całej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bp Wiesław Mering dla Polskiego Radia: "Polska pod Krzyżem" dostarcza ładunku nadziei

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 20:26
- Wiele znaków przemawia za tym, że Polska symbolicznie zgromadziła się pod Krzyżem Jezusa Chrystusa - mówił Polskiemu Radiu bp Wiesław Mering. Zakończyło się spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem". We wspólnej modlitwie na lotnisku w Kruszynie we Włocławku uczestniczyło ponad 60 tysięcy osób z całej Polski.
rozwiń zwiń