"Polska pod Krzyżem". Miłość do Polski, drugiego człowieka i wiara w Boga

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 12:07
Zakończyła się akcja modlitewna "Polska pod Krzyżem", która w ten weekend odbywała się we Włocławku. Wydarzenie ewangelizacyjne na lotnisku w Kruszynie zorganizowane w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zgromadziło ponad 60 tys. osób z całej Polski. Zebrani modlili się, słuchali konferencji i uczestniczyli w uroczystościach religijnych. Zapraszamy do wysłuchania relacji z Drogi Krzyżowej i rozmów z biskupem włocławskim Wiesławem Meringiem.
Audio
  • "Rozmowa Dnia" z biskupem Wiesławem Meringiem (Jedynka/ Sygnały Dnia)
  • Relacja z Drogi Krzyżowej w ramach akcji "Polska pod Krzyżem" (Jedynka)
  • Relacje z akcji "Polska pod Krzyżem" i rozmowy ze słuchaczami (Noc z Jedynką)
  • Modlitwa różańcowa i rozmowy z uczestnikami (Jedynka/ W samo południe)
Droga Krzyżowa we Włocławku
Droga Krzyżowa we WłocławkuFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Główną Mszę Świętą celebrował biskup włocławski Wiesław Mering. Jak podkreśla, chrześcijanie mają prawo uzewnętrzniać swoją wiarę.

mering 1200 pap.jpg
Bp Wiesław Mering: wrażliwość religijna jest w Polakach ciągle żywa

POLSKA POD KRZYŻEM - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY>>>

Spotkanie "Polska pod Krzyżem" było otwarte, wzięło w nim udział ponad 60 tysięcy wiernych. W inicjatywie uczestniczyli oficjalnie diecezje włocławska, szczecińsko-kamieńska, zielonogórsko-gorzowska, krakowska, ełcka i łomżyńska. Wiele innych zaprosiło wiernych do modlitwy w ramach wydarzenia lub w łączności z nim. Taka modlitwa została zorganizowana w ponad 900 miejscach w całej Polsce, a także wielu innych krajach świata.

- Nasze problemy, nasze niepokoje, z którymi przychodzimy pod Krzyż, zostają prawdziwie przemienione właśnie przez uświadomienie sobie, że Krzyż to nie jest ostatni element w życiu i działalności Chrystusa, że człowiek musi przejść przez Krzyż po to, żeby zmartwychwstać, ale, że w noszeniu swojego krzyża nigdy nie jest sam - podkreślił bp Wiesław Mering.

"Polska pod Krzyżem” było wydarzeniem całodziennym. Zaczęło się w sobotę o godz. 11.00, a główna część modlitewna trwała od godz. 20.00 do 22.00. Druga część spotkania to czuwanie nocne, aż do godziny 3.00 w nocy. Akcja zakończyła się mszą świętą niedzielną.

- Jesteśmy tutaj, ponieważ zależy nam na Polsce. Chcemy, żeby Polska była wierna Kościołowi i Panu Bogu (...). W tym spotkaniu ważny jest dla nas Jezus, miłość do Jezusa, jedność z Kościołem i ludźmi, miłość do Polski i drugiego człowieka oraz wiara w Boga - mówią uczestnicy akcji.

Droga Krzyżowa podczas spotkania "Polska pod Krzyżem" była transmitowana przez radiową Jedynkę. Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania.

- Wiem, że w modlitwie jest ogromna siła. Przekonałam się o tym wielokrotnie. Naprawdę warto przyjeżdżać na takie zgromadzenia - dodaje kolejna uczestniczka akcji "Polska pod Krzyżem".

IAR/kh/DS

Czytaj także

"Polska pod Krzyżem". Ponad 60 tysięcy uczestników

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 22:22
Zakończyło się spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem". We wspólnej modlitwie na lotnisku w Kruszynie we Włocławku uczestniczyło ponad 60 tysięcy osób z całej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bp Wiesław Mering dla Polskiego Radia: "Polska pod Krzyżem" dostarcza ładunku nadziei

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 20:26
- Wiele znaków przemawia za tym, że Polska symbolicznie zgromadziła się pod Krzyżem Jezusa Chrystusa - mówił Polskiemu Radiu bp Wiesław Mering. Zakończyło się spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem". We wspólnej modlitwie na lotnisku w Kruszynie we Włocławku uczestniczyło ponad 60 tysięcy osób z całej Polski.
rozwiń zwiń