Jarosław Kaczyński: nasz wielki program społeczny doprowadził do likwidacji ubóstwa

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 19:55
- Niezależnie od tego, czy w Europie będzie koniunktura czy dekoniunktura, my jesteśmy na to wszystko przygotowani - powiedział Jarosław Kaczyński. W Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Przemówienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (Jedynka)
Jarosław Kaczyński w Warszawie
Jarosław Kaczyński w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że jego partia - jeśli będzie rządzić - utrzyma programy socjalne dla Polaków, niezależnie od sytuacji gospodarczej. Na spotkaniu w Warszawie, które odbyło się w ramach kampanii przed wyborami parlamentarnymi, Jarosław Kaczyński powiedział, że w utrzymaniu programów pomoże zbilansowany budżet.

- Równoważąc budżet przygotowaliśmy się na to, żeby w razie trudnej sytuacji podtrzymywać te polityki, nawet jeżeli wokół Polski będzie źle. Przygotowaliśmy się, by podtrzymywać polski rozwój - zapewnił Jarosław Kaczyński.


Prezes PiS: umiemy fachowo rządzić

Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że jego formacja zrealizowała obietnice uzdrowienia sytuacji w Polsce, dlatego że wiedziała, jak to zrobić.

- I w przeciwieństwie do oponentów politycznych, umiała fachowo rządzić - powiedział Jarosław Kaczyński.

"Różnica między tolerancją a afirmacją"

Jarosław Kaczyński stwierdził, że w najbliższych wyborach Polacy zdecydują także o kwestiach fundamentalnych - ideach. Ocenił przy tym, że cywilizacja europejska opierała się zawsze na chrześcijaństwie.

- Ta cywilizacja jest przez niektórych atakowana na zachód od naszych granic i my tutaj musimy się obronić - mówił prezes PiS.

- Jest różnica między tolerancją a afirmacją - my nie będziemy tego afirmować, polskie państwo nie będzie tego afirmować: nie będzie małżeństw homoseksualnych, nie będzie adopcji dzieci (przez pary homoseksualne - red.), nie będzie także eutanazji, musimy się przed tym obronić - podkreślił Kaczyński.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jarosław Kaczyński: będziemy kontynuować naszą politykę społeczną

Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania z przemówieniem Jarosława Kaczyńskiego.

DS/pg/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: idziemy drogą, która ma doprowadzić do zwiększenia dochodów Polaków

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 12:00
Podczas niedzielnej (29.09) konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślał, że beneficjentami podwyższenia płacy minimalnej nie będą wyłącznie osoby o najniższych dochodach. 
rozwiń zwiń