Jarosław Kaczyński: chcemy wesprzeć polską wieś

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 18:00
- Polska wieś dokonała dużego postępu. Jest ona w dużej mierze beneficjentem naszej polityki społecznej - mówił lider Prawa i Sprawiedliwości podczas konwencji tematycznej w Kielcach. Radiowa Jedynka transmitowała przemówienie prezesa PiS.
Audio
  • Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego na konwencji w Kielcach (Jedynka)
Jarosław Kaczyński w Kielcach
Jarosław Kaczyński w KielcachFoto: Piotr Polak / PAP

Zakończyła się konwencja tematyczna Prawa i Sprawiedliwości poświęcona problemom wsi i rolnictwa. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił, że PiS chce być partią polskiej wsi. - Polska wieś jest w dużej mierze beneficjentem naszego programu społecznego - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Dodał również, że jeśli społeczeństwo poprze PiS, ta polityka będzie prowadzona do momentu, kiedy zostanie zrealizowana koncepcja polskiej wersji państwa dobrobytu.

Chcą, by polskie rolnictwo kwitło

Jarosław Kaczyński podkreślił, że nominacja Janusza Wojciechowskiego na komisarza ds. rolnictwa jest najważniejszą pozycją, jaką Polska kiedykolwiek osiągnęła w Unii Europejskiej. - Jestem przekonany, że Janusz Wojciechowski, człowiek związany z rolnictwem od dziesięcioleci (...), będzie realizował swoją koncepcję rolnictwa w całej Europie - mówił Jarosław Kaczyński. - To wielki dzień dla wszystkich, którzy chcą, by polskie rolnictwo kwitło - dodał.

Prezes PiS przyznał, że "chcemy polską wieś naprawdę wesprzeć". - Polska wieś jest w dużej mierze beneficjentem naszego programu społecznego. Prawo i Sprawiedliwość chce być partią polskiej wsi. Ośmielę się powiedzieć, że jest partią polskiej wsi, jest partią Polaków, uczciwych Polaków - mówił Jarosław Kaczyński.

Jedność Polaków

Szef PiS podkreślał, że jego partia chce jedności polskiego społeczeństwa: "Jedności miast i wsi, jedności regionów, wyrównania szans. My taką politykę wprowadzimy" - zadeklarował.

Dodał, że jeśli społeczeństwo poprze PiS, ta polityka będzie prowadzona do momentu, kiedy zostanie zrealizowana koncepcja polskiej wersji państwa dobrobytu. - Kiedy będziemy żyli i na wsi, i w mieście na poziomie rozwiniętych, bogatych państw europejskich - wyjaśnił.

Zapraszam do wysłuchania załączonego nagrania.

DS/dn

Zobacz więcej na temat: Jarosław Kaczyński
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak