X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Choinki Jedynki". Spotkanie przyjaciół radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 14:30
Przyjaciele radiowej Jedynki malowali w niedzielę (1 grudnia) świąteczne prace w ramach charytatywnej akcji Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki". Od lat do akcji włączają się artyści, sportowcy i przedstawiciele nauki. Tradycyjne spotkanie odbywa się w gmachu głównym Polskiego Radia. 
Audio
  • "Choinki Jedynki". Spotkanie przyjaciół radiowej Jedynki (Audycja specjalna/Jedynka)
  • Rozmowy z przyjaciółmi radiowej Jedynki podczas malowania prac licytacyjnych w gmachu Polskiego Radia (Audycja specjalna/Jedynka)
Spotkanie przyjaciół radiowej Jedynki w ramach akcji Choinki Jedynki w gmachu Polskiego Radia
Spotkanie przyjaciół radiowej Jedynki w ramach akcji "Choinki Jedynki" w gmachu Polskiego Radia Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

- To jedna z moich ulubionych akcji charytatywnych, w których mam okazję brać udział i bardzo cieszę się, że również w tym roku mogę w niej uczestniczyć - powiedziała podczas spotkania w gmachu Polskiego Radia Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, która objęła honorowy patronat nad wydarzeniem.

Nie mam co do tego wątpliwości, że zarówno okres przedświąteczny jak i same Święta Bożego Narodzenia mają w sobie niezwykłą magię, która sprawia, że chociaż na chwilę ustają różnego rodzaju waśnie, spory, że chcemy być blisko siebie, chcemy być razem i wspólnie działać na rzecz innych. To czas, który  wyzwala w nas naturalną potrzebę czynienia dobra ale także otwiera nas na potrzeby innych, zwłaszcza tych, dla których los okazał się mniej łaskawy bądź tych, którzy z rożnych przyczyn znaleźli się w trudnej życiowej sytuacji - dodała Małżonka Prezydenta RP.. 

Czytaj więcej
Choinki1200.jpg
Agata Kornhauser-Duda: "Choinki Jedynki" to jedna z moich ulubionych akcji charytatywnych

"Dobro jest potrzebne"

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski podkreślił, że to szczególny dzień w roku kalendarzowym. - Zupełnie inny od wszystkich. To dzień, który my w radiu sobie wybraliśmy po to, żeby głośno mówić o tym, jak bardzo nam wszystkim dobro jest potrzebne. Dawanie tego dobra, mówienie o nim, ale przede wszystkim czynienie dobra dla tych, którzy najbardziej tego dobra potrzebują. Nie byłoby tego gdyby nie wspaniali ludzie. Gdyby nie nasi radiosłuchacze, którzy nas wspierają a przede wszystkim wspierają tych, którzy tego dobra potrzebują. Ale też ci, którzy nam patronują, są tak bardzo nam potrzebni. Nie byłoby tej podniosłej atmosfery gdyby nie obecność najwyższych osób z życia społecznego, z życia publicznego jak Pani Prezydentowa - zaznaczył prezes PR.Czytaj więcej
Rogoyski1200.jpg
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski: to szczególny dzień w roku kalendarzowym

- To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę w imieniu całego zespołu Radiowej Jedynki serdecznie podziękować naszej Pierwszej Damie Pani Prezydentowej za to, że po raz kolejny, jak co roku, włączyła się w tworzenie, malowanie obrazków – powiedziała Dyrektor Pierwszego Programu Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. – Państwu również tutaj zebranym, przyjaciołom radiowej Jedynki, bardzo serdecznie dziękuję, że przyjechaliście do gmachu Polskiego Radia i będziecie brać udział w malowaniu obrazków, bo te obrazki od jutra już na naszej antenie będą do zlicytowania - dodała.


"Choinki Jedynki" jak uśmiech, który rozjaśnia świat 

Czytaj więcej
dymna1200.jpg
Anna Dymna: "Choinki Jedynki" jak uśmiech, który rozjaśnia świat

Anna Dymna, prezes Fundacji "Mimo wszystko", podkreśla, że to już 12 raz, kiedy środki podczas licytacji "Choinek Jedynek" zbierane są m.in. na jej Fundację. - Za każdym razem mam wrażenie, że znajduję się na planecie, gdzie wszyscy są, bo chcą być, patrzą w jednym kierunku, wszyscy są ważni: mali i duzi. Łączy nas coś takiego, że kochamy ludzi, kochamy życie, chcielibyśmy żeby było lepiej. Jakoś zawsze mnie się jaśniej robi, kiedy tu przyjeżdżam i uważam, że "Choinki Jedynki" są jak uśmiech, który rozjaśnia świat - podkreśla.

Czytaj więcej
dymna1200.jpg
Anna Dymna: "Choinki Jedynki" jak uśmiech, który rozjaśnia świat

Prezes Fundacji "Wspólnota Nadziei" Alina Perzanowska mówi, że jest wzruszona i wdzięczna za dołączenie jej Fundacji do tak wspaniałej akcji. - Prace na akcję stworzyli mieszkańcy Domu i uczestnicy zajęć dziennych - poinformowała. 

***

W ramach tegorocznej, osiemnastej już odsłony "Choinek Jedynki" wsparcie otrzymają podopieczni Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji "Wspólnota nadziei". Fundusze zbierane będą poprzez licytację prac namalowanych przez dzieci w konkursie plastycznym Programu 1 Polskiego Radia oraz licytację świątecznych prac i przedmiotów przekazanych przez Przyjaciół Jedynki.

Tematem prac tradycyjnie już są "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia". Prace młodych artystów przeznaczone na licytację ocenią jurorzy, malarze: Aneta Kosin, Marek Jaromski oraz prof. Franciszek Maśluszczak. Galeria świątecznych rysunków dzieci i młodzieży dostępna jest tutaj>>>


. 

Udział w choinkowym spotkaniu 1 grudnia wzięło ponad 30 wyjątkowych gości: Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski, Marzena Kawa, Wanda Kwietniewska, Nela mała reporterka, Roksana Węgiel, Maria Szabłowska z wnuczką Franią, Jarosław Jakimowicz, prof. Henryk Skarżyński, Stanisław Soyka, Maciej Szymanowicz, Ewa Kania z wnuczkami Zuzią i Paulinką, Joanna Racewicz, Szymon Wydra, Artur Siódmiak, Roman Paszke, Beata Fido i Jan Maria Tomaszewski, Majka Jeżowska, Małgorzata Potocka z wnukiem Tadeuszem, Lech Makowiecki, Wojciech Miłoszewski, Sebastian Kawa, Adam Hrycaniuk, trio muzyczne Tre Voci, Agnieszka Fitkau-Perepeczko, Sandra Kubicka, Marysia Dydycz i Joanna Pach z córkami Antoniną i Noemi oraz Agata Steczkowska z chórem, który uświetni uroczystość świątecznymi pastorałkami.

Licytacja prac

Licytacja świątecznych prac i podarunków potrwa od 2 do 7 grudnia. Od poniedziałku do piątku w audycji "Cztery Pory Roku" (godz. 9.00-12.00) licytowane będą prace dorosłych Przyjaciół Jedynki. W sobotę 7 grudnia w godz. 8.00-19.30 - w Wielkim Finale - przeprowadzona zostanie licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie i 12 prac podopiecznych obu Fundacji, na rzecz których zbieramy fundusze: "Mimo Wszystko" oraz "Wspólnota nadziei". Ponadto w poniedziałek 9 grudnia w audycjach: "Sygnały dnia" (godz. 6.00-9.00), "Cztery Pory Roku" (godz. 9.00-12.00), "Muzyczna Jedynka" (godz. 13.00-15.00) i "Ekspres Jedynki" (godz. 15.00-17.30) odbędzie się licytacja przedmiotów podarowanych przez Przyjaciół radiowej Jedynki.

Pełna lista przedmiotów dostępna będzie pod adresem: choinkijedynki.polskieradio.pl


.

Jedynka/kk/kh

Zobacz więcej na temat: Choinki Jedynki 2019