"Choinki Jedynki". Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski: to szczególny dzień w roku kalendarzowym

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 14:28
- Zupełnie inny od wszystkich. To dzień, który my w radiu sobie wybraliśmy po to, żeby głośno mówić o tym, jak bardzo nam wszystkim dobro jest potrzebne. Dawanie tego dobra, mówienie o nim, ale przede wszystkim czynienie dobra dla tych, którzy najbardziej go potrzebują - powiedział Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski podczas spotkania przyjaciół radiowej Jedynki zorganizowanego w ramach akcji "Choinki Jedynki" w gmachu Polskiego Radia.
Audio
  • Prezes Polskiego radia Andrzej Rogoyski podczas spotkania przyjaciół radiowej Jedynki w ramach akcji "Choinki Jedynki" (Audycja specjalna/Jedynka)
  • Dyrektor Programu Pierwszego Radia Agnieszka Kamińska podczas spotkania przyjaciół radiowej Jedynki w ramach akcji "Choinki Jedynki" (Audycja specjalna/Jedynka)
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, Dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz prezes Fundacji Wspólnota Nadziei Alina Perzanowska
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, Dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz prezes Fundacji "Wspólnota Nadziei" Alina PerzanowskaFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Przyjaciele radiowej Jedynki malowali w niedzielę (1 grudnia) świąteczne prace w ramach charytatywnej akcji Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki". Od lat do akcji włączają się artyści, sportowcy i przedstawiciele nauki.

- Nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie wspaniali ludzie. Gdyby nie nasi radiosłuchacze, którzy nas wspierają a przede wszystkim wspierają tych, którzy tego dobra potrzebują. Ale też ci, którzy nam patronują, są tak bardzo nam potrzebni. Nie byłoby tej podniosłej atmosfery gdyby nie obecność najwyższych osób z życia społecznego, z życia publicznego, jak Pani Prezydentowa, która jest znana ze swojego zaangażowania nie tylko jako osoba wspierająca swojego męża prezydenta RP - który też przecież angażuje się w rozsiewanie dobra - ale też osobiście Pani Prezydentowa angażuje się i wiem jak bardzo bliskie jej sercu jest to, co dzisiaj nas wszystkich spotyka - powiedział Andrzej Rogoyski. - Wiem, że dzisiejszy dzień zaznacza sobie zawsze na czerwono w kalendarzu i za to Pani Prezydentowej i wszystkim radiosłuchaczom w imieniu Polskiego Radia i radiowej Jedynki serdecznie dziękuję - dodał. 

"Połączenie dwóch światów: dorosłych i dzieci"

Czytaj więcej
Choinki1200.jpg
Agata Kornhauser-Duda: "Choinki Jedynki" to jedna z moich ulubionych akcji charytatywnych

Dyrektor Pierwszego Programu Polskiego Radia Agnieszka Kamińska także podkreśliła, że to dla niej ogromny zaszczyt, że może w imieniu całego zespołu Radiowej Jedynki serdecznie podziękować "Pierwszej Damie Pani Prezydentowej za to, że po raz kolejny, jak co roku, włączyła się w tworzenie obrazków". - Państwu również tutaj zebranym, przyjaciołom radiowej Jedynki, bardzo serdecznie dziękuję, że przyjechaliście do gmachu Polskiego Radia i będziecie brać udział w malowaniu obrazków, bo te obrazki od jutra już na naszej antenie będą do zlicytowania - zaznaczyła Agnieszka Kamińska.

- Dla radiowej Jedynki, dla całego zespołu, akcja "Choinki Jedynki" jest bardzo ważna z dwóch powodów. Oczywiście cel, a więc środki, które nasi drodzy, hojni słuchacze będą przekazywać są niezmiernie ważne, ale także kiedy widzę jak dwa światy dorosłych i dzieci łączą się tutaj w tej sali w tym pięknym, szczytnym celu to wielkie szczęście i wielka radość - powiedziała Dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia. 

***

W ramach tegorocznej, osiemnastej już odsłony "Choinek Jedynki" wsparcie otrzymają podopieczni Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji "Wspólnota nadziei". Fundusze zbierane będą poprzez licytację prac namalowanych przez dzieci w konkursie plastycznym Programu 1 Polskiego Radia oraz licytację świątecznych prac i przedmiotów przekazanych przez Przyjaciół Jedynki.

Tematem prac tradycyjnie już są "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia". Prace młodych artystów przeznaczone na licytację ocenią jurorzy, malarze: Aneta Kosin, Marek Jaromski oraz prof. Franciszek Maśluszczak. Galeria świątecznych rysunków dzieci i młodzieży dostępna jest tutaj>>>


. 

Udział w choinkowym spotkaniu 1 grudnia wzięło ponad 30 wyjątkowych gości: Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski, Marzena Kawa, Wanda Kwietniewska, Nela mała reporterka, Roksana Węgiel, Maria Szabłowska z wnuczką Franią, Jarosław Jakimowicz, prof. Henryk Skarżyński, Stanisław Soyka, Maciej Szymanowicz, Ewa Kania z wnuczkami Zuzią i Paulinką, Joanna Racewicz, Szymon Wydra, Artur Siódmiak, Roman Paszke, Beata Fido i Jan Maria Tomaszewski, Majka Jeżowska, Małgorzata Potocka z wnukiem Tadeuszem, Lech Makowiecki, Wojciech Miłoszewski, Sebastian Kawa, Adam Hrycaniuk, trio muzyczne Tre Voci, Agnieszka Fitkau-Perepeczko, Sandra Kubicka, Marysia Dydycz i Joanna Pach z córkami Antoniną i Noemi oraz Agata Steczkowska z chórem, który uświetni uroczystość świątecznymi pastorałkami.

Licytacja prac

Licytacja świątecznych prac i podarunków potrwa od 2 do 7 grudnia. Od poniedziałku do piątku w audycji "Cztery Pory Roku" (godz. 9.00-12.00) licytowane będą prace dorosłych Przyjaciół Jedynki. W sobotę 7 grudnia w godz. 8.00-19.30 - w Wielkim Finale - przeprowadzona zostanie licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie i 12 prac podopiecznych obu Fundacji, na rzecz których zbieramy fundusze: "Mimo Wszystko" oraz "Wspólnota nadziei". Ponadto w poniedziałek 9 grudnia w audycjach: "Sygnały dnia" (godz. 6.00-9.00), "Cztery Pory Roku" (godz. 9.00-12.00), "Muzyczna Jedynka" (godz. 13.00-15.00) i "Ekspres Jedynki" (godz. 15.00-17.30) odbędzie się licytacja przedmiotów podarowanych przez Przyjaciół radiowej Jedynki.

Pełna lista przedmiotów dostępna będzie pod adresem: choinkijedynki.polskieradio.pl


.

Jedynka/kh

Czytaj także

"Choinki Jedynki". Spotkanie przyjaciół radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 14:30
Przyjaciele radiowej Jedynki malowali w niedzielę (1 grudnia) świąteczne prace w ramach charytatywnej akcji Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki". Od lat do akcji włączają się artyści, sportowcy i przedstawiciele nauki. Tradycyjne spotkanie odbywa się w gmachu głównym Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń