Magdalena Różczka: czas świąt jest czasem tylko z rodziną

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 15:05
Z aktorką rozmawialiśmy o magicznym czasie świąt Bożego Narodzenia oraz o m.in. napisanych przez nią książkach: "Gabi. Tego właśnie chcę!", "Gabi. A właśnie, że jest pięknie!" oraz o najnowszym filmie z jej udziałem zatytułowanym "1800 gramów".
Audio
  • Magdalena Różczka: czas świąt jest czasem tylko z rodziną (Święta w Jedynce)
Magdalena Różczka
Magdalena RóżczkaFoto: Polskie Radio

Praca w teatrze 

Aktorka zdradziła na antenie radiowej Jedynki, że wróciła na deski teatralne po 10 latach nieobecności. Jak mówi, dostała propozycję nie do odrzucenia przez reżysera Iwana Wyrypajewa do wzięcia udziału w spektaklu "Wujaszek Wania" Antona Czechowa, który jest grany w Teatrze Polskim w Warszawie. - To było wielkie wyzwanie. (...) Wybitny reżyser, z którym chciałam pracować, tekst piękny. Po kilku latach czytam jeszcze raz "Wujaszka Wanię" i kilkakrotnie wzruszył mnie do łez i pomyślałam sobie, że  to jest jedno z największych dzieł, jakie znam - zaznaczyła Magdalena Różczka. - To jest magiczny teatr w starym stylu. Podajemy cały tekst, bo cały jest wartościowy - dodała. 

"1800 gramów"

Akcja filmu rozgrywa się w Krakowie, w okresie przedświątecznym. Bohaterką filmu jest Ewa (w tej roli Magdalena Rożczka) - dyrektorka interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego, która szuka nowych rodziców dla porzuconych dzieci. - Film zrodził się w mojej głowie. Od wielu lat współpracuje z Ośrodkiem Preadopcyjnym w Otwocku i tym razem chciałam opowiedzieć o miejscu, gdzie są malutkie dzieci, które rodzą się nie z brzuszka, a z serduszka, czyli dzieci adoptowane i dzieci z rodzin zastępczych - mówiła aktorka. 


Multikino/Youtube

Jak Magdalena Różczka spędza święta Bożego Narodzenia? - Czas świąt jest dla mnie czasem tylko z rodziną, w spokoju i radości. Staram się być asertywna i nie robić nic innego - dopowiada. 

Jak aktorka wspomina Zbigniewa Zapasiewicza? Jakie są przesądy teatralne? Dlaczego praca głosem fascynuje Magdalenę Różczkę najbardziej? Kim jest Gabi - główna bohaterka książek artystki? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Audycje specjalne 

Prowadzi: Wojciech Urban

Gość: Magdalena Różczka (aktorka)

Data emisji: 26.12.2019 r. 

Godzina emisji: 

ans