X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jego portret". Jaki był Jonasz Kofta?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 17:16
Jeden z największych poetów polskiej piosenki Jonasz Kofta doczekał się wreszcie biografii! O tym, jakim był ojcem i twórcą, kiedy odniósł pierwszy sukces i czy lubił życie w drodze, na które był skazany od dzieciństwa – opowiadał w II Dzień świąt Piotr Kofta, pisarz i krytyk literacki. O poszukiwaniu korzeni rodziny Koftów opowiedział autor biografii "Jego portret" dr Piotr Derlatka.
Audio
Jonasz Kofta
Jonasz Kofta Foto: PAP/Ryszard Okoński

Był jednym z wielkiej Trójki liryków polskiej piosenki obok Młynarskiego i Osieckiej. Syn Jonasza Kofty, Piotr zdradził na antenie Jedynki jakie było jego pierwsze wspomnienie związane z ojcem. - Moje pierwsze wspomnienie, jeśli miałbym patrzeć na to oczami dziecka, jest takie, że ojciec żyje własnym życiem, czyli jestem ja, moja mama i jest ojciec, który gdzieś idzie - dodaje. 

"Jego portret" to biografia napisana przez dr Piotra Deflatkę. Jak autor widział Jonasza Koftę? - Widziałem Jonasza jako bardzo towarzyskiego, uśmiechniętego humorystę, ironistę, duszę towarzystwa. Jednak ten obraz Jonasza się zmienił, bo był on różny. Również był melancholikiem i również przeżywał stany depresyjne. Był połączeniem humorysty z melancholikiem - powiedział dr Piotr Derlatka. - Innym określeniem na Jonasza było określenie, że był nałogowcem. Nie mam tu na myśli alkoholu, tylko to, że ludzie, towarzystwo, stado publiczne było jego nałogiem - wyznał Piotr Kofta. 

Jak Go ukształtowały wczesne lata życia w ciągłej podróży? Jak Go wspominają najbliżsi? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji okraszonej piosenkami z tekstem Jonasza Kofty oraz fragmentami Jego występów radiowych oraz wywiadów. 

***

Tytuł audycji: Audycje specjalne 

Prowadzi: Małgorzata Raducha 

Goście: Piotr Kofta (pisarz, krytyk literacki, syn Jonasza Kofty), dr Piotr Derlatka (autor biografii) 

Data emisji: 26.12.2019 r. 

Godzina emisji: 16.09

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak