"Scena Szpilmana – Jedynka Live!": koncert Ryszarda Rynkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 20:05
Muzycznym gościem koncertu w ramach cyklu spotkań z artystami z całego świata był Ryszard Rynkowski. Artysta zaprezentował solowy recital w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie w cyklu "Scena Szpilmana - Jedynka Live!" oraz na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
Ryszard Rynkowski podczas koncertu z cyklu Scena Szpilmana - Jedynka Live
Ryszard Rynkowski podczas koncertu z cyklu "Scena Szpilmana - Jedynka Live!"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Piosenkarz, kompozytor, pianista i aktor, był bohaterem piątkowego koncertu "Scena Szpilmana - Jedynka Live!". Twórca m.in. przebojów: "Szczęśliwej drogi już czas", "Nie budźcie marzeń ze snów", "Dziewczyny lubią brąz", "Za młodzi, za starzy", czy "Dary losu", ma na koncie 12 solowych albumów, z czego połowa osiągnęła status złotej i platynowej płyty oraz podwójnej "platyny". Pianista Grupy Bluesowej Gramine, w latach 1978-1987 wokalista grupy Vox. Ryszard Rynkowski jest wielokrotnym laureatem Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i "Fryderyka" w kategorii "wokalista roku". Artysta uhonorowany został: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" oraz Orderem Uśmiechu.

- Podczas takich kameralnych koncertów często gram wyłącznie na fortepianie, ale zapewniam, że w trakcie naszego piątkowego spotkania zabrzmią piosenki, które na pewno będą warte tego, żeby ich wysłuchać, chociaż będą trochę balladowe i może trochę liryczne - powiedział Ryszard Rynkowski w audycji "Muzyczna Jedynka". - Spotkanie z publicznością i ze słuchaczami rozpocznę od piosenki "Szczęśliwej drogi już czas", żeby oddać hołd Markowi Skolarskiemu, który założył i wymyślił grupę VOX - zapowiedział artysta. - Zapraszam do wysłuchania tego lirycznego wieczoru. Mam takie życzenie, żeby tych zaproszeń zabrakło z uśmiechem dodał Ryszard Rynkowski.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Ryszard Rynkowski: podczas koncertu zabrzmią piosenki warte wysłuchania

Gospodarzami piątkowego wieczoru są: Maria Szabłowska i Marcin Kusy. Transmisja wydarzenia na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

plakat wydarzenia plakat wydarzenia

Do tej pory przed słuchaczami radiowej Jedynki i publicznością zgromadzoną w radiowym studiu zagrali: João de Sousa, Krzysztof Ścierański, Vanesa Harbek, Alicja Majewska, Piotr Baron, Jary Oddział Zamknięty, Magdalena Lechowska, trio jazzowe z projektem "Chopin na strunach", Jack Moore, syn legendarnego gitarzysta Gary’ego Moore’a, Baranovski, Piotr Machalica oraz Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński.

mat. prasowe