"Zostań w domu". Propozycje Programu 1 Polskiego Radia na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 16:00
Kwarantanna to doskonały czas na słuchanie radia, szczególnie Programu 1 Polskiego Radia, który specjalnie dla swoich Słuchaczy w ramach akcji #zostańwdomu przygotował na czwartek wiele ciekawych audycji.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

W audycji "Cztery Pory Roku" (godz. 9.00-12.00, prowadzący: Roman Czejarek) mówiliśmy o płatnościach i bankowości na odległość: jak korzystać z banku online, jakie aplikacje można wykorzystać do płacenia bezdotykowego, jak zmieniły się limity transakcji zbliżeniowych bez podawania PIN-u.

Rozmawialiśmy też o obowiązkach wspólnot mieszkaniowych i zarządców domów mających zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a także o tym, jak rozmawiać o epidemii z najbliższymi, tak by nie wzbudzać niepotrzebnych emocji i niepokoju.

O godz. 10.45 zaprosiliśmy najmłodszych słuchaczy na kolejny odcinek słuchowiska dla dzieci według powieści Juliusza Verne'a "20 000 mil podmorskiej żeglugi" (reż. Jerzy Markuszewski, nagranie pochodzi z roku 1974). 

family-2972207_1280.jpg
"Zostań w domu" z Programem 1 Polskiego Radia

O godz. 14.40 w "Lekturach Jedynki" wyemitowaliśmy fragment "Lesia" Joanny Chmielewskiej w interpretacji Ireny Kwiatkowskiej (Archiwum Polskiego Radia).

"Muzycznej Jedynce" (13.00-15.00) po godz. 13.00 gościem Pawła Sztompke  był aktor Wojciech Skibiński, który opowiedział o swojej "podróży z Cohenem", a po 14.00 prowadzący rozmawiał ze skrzypkiem Januszem Wawrowskim. 

godz. 19.05 Artur Wolski zaprosił na audycję "Eureka". Czy wiecie, że 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, która jest głównym składnikiem organizmu? W ciele dorosłego mężczyzny znajduje się około 60 proc. wody, w ciele dorosłej kobiety około 50 proc. Powiemy m.in. o wodzie jako podstawie życia i wszelkich procesów zachodzących w organizmach człowieka oraz zwierząt, a także o znaczeniu wody dla rolnictwa i o nowych odmianach roślin, które rosną i owocują nawet na pustyni.

Agnieszka Kunikowska"Jedynce Dzieciom" o godz. 19.30 odwiedziła z najmłodszymi słuchaczami Klub Książkomaniaka. Co teraz warto przeczytać? 

"Magazynie Bardzo Filmowym" Michała Montowskiego o godz. 21.10 kontynuowaliśmy tworzenie wspólnie ze słuchaczami "Listy filmów do oglądania w domu". Zbieranie tytułów i złożenie listy będzie trwało dłuższy czas, ale zainteresowanie jest spore i już wyłania się bardzo ciekawa, zróżnicowana gatunkowo lista. Skoro nie możemy pójść do kina - oglądajmy filmy u siebie i polecajmy innym. Będzie też o Akirze Kurosawie - "Cesarzu japońskiego kina", człowieku, który wprowadził kino japońskie, a nawet można powiedzieć - azjatyckie do Europy i Stanów Zjednoczonych.

Do słuchania audycji z cyklu "Już taki jestem" o godz. 21.35 zaprosiła Jolanta Fajkowska. Naszym gościem był Vadim Brodski - skrzypek, wirtuoz, showman, potomek Adolfa Brodskiego, pierwszego wykonawcy Koncertu skrzypcowego Piotra Czajkowskiego.  

O godz. 21.45 - "Lektury Jedynki" - było można wysłuchać kolejnego fragmentu powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza w interpretacji Jana Englerta, a o godz. 23.50 - "Lektury przed północą" - wyemitowaliśmy następny odcinek "Mojej kuchni pachnącej bazylią" Tessy Capponi-Borawskiej. Czyta Lidia Bogaczówna.  

DS

Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak