"Zostań w domu". Propozycje Programu 1 Polskiego Radia na środę

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 14:09
Kwarantanna to doskonały czas na słuchanie radia, szczególnie Programu 1 Polskiego Radia, który specjalnie dla swoich Słuchaczy w ramach akcji #zostańwdomu przygotował na środę wiele ciekawych audycji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Chendongshan

W audycji "Cztery Pory Roku" (godz. 9.00-12.00, prowadząca: Agnieszka Kunikowska) gościliśmy Beatę Borucką, twórczynię bloga "Mądra babcia", założycielkę grupy na Facebooku "Mądre babcie" i kanału Babcia.tv na YouTube. Rozmawialiśmy o nastrojach wśród seniorów. W obecnej, trudnej sytuacji Borucka skupia swoją działalność na wsparciu społeczności senioralnej w obszarach zdrowia, stylu życia, aktywności fizycznej oraz podejścia mentalnego i adaptacji do nowych warunków, w jakich się znaleźliśmy. 

Poza tym w audycji: warszawskie ZOO on-line, zaproszenie na koncert w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej, akcja #komputerdlaucznia - zbiórka sprzętu prowadzona przez informatyków, schroniska - jak dziś działają, jak zdobywają jedzenie dla zwierząt, jak wygląda praca wolontariuszy, czy psy znajdują nowych właścicieli?, poradnik Koronawirus - co musisz wiedzieć?, poradnik językowy oraz zapowiedź audycji "Jedynka dzieciom".

O godz. 10.35 zaprosiliśmy najmłodszych słuchaczy na kolejny odcinek słuchowiska dla dzieci według powieści Juliusza Verne'a "20 000 mil podmorskiej żeglugi" (reż. Jerzy Markuszewski, nagranie pochodzi z roku 1974). 

W "Muzycznej Jedynce" po godz. 13.00 Joanna Longić opowiedziała Marcinowi Kusemu o nowej płycie zespołu Tęskno. Po godz. 14.00 będzie można zaś posłuchać opowieści Renaty Przemyk o jej nowym singlu "Kłamiesz". 

O godz. 14.40 w "Lekturach Jedynki" wyemitowaliśmy fragment "Lesia" Joanny Chmielewskiej w interpretacji Ireny Kwiatkowskiej (Archiwum Polskiego Radia).

W szczególnym czasie Wielkiego Tygodnia do refleksji może zachęcić nas myśl francuskiego filozofa, teologa i poety Piotra Abelarda, który był jednym z czołowych intelektualistów rozkwitu średniowiecza. Uważał on, że rozum jest przewodnikiem służącym do odkrywania wartości wiary i chrześcijaństwa. Więcej w rozmowie Katarzyny Jankowskiej z dr. Tomaszem Tiurynem z Instytutu Filozofii UW ("Eureka", godz. 19.00)

Z kolei o godz. 19.30"Jedynce Dzieciom" prowadząca Joanna Ficińska zaprosiła na wirtualny spacer po muzeach, czyli przegląd online'owej oferty dla dzieci.

Po godz. 21.00 w "Moich książkach" (prowadząca: Magda Mikołajczuk) kontynuowaliśmy akcję "Klasyka z domowych półek". Ponieważ Słuchacze żywo zareagowali na odcinek, w którym namawialiśmy do przejrzenia domowych bibliotek i powrotu do kanonu światowej literatury, wracamy do tematu. Ponownie sięgamy do radiowego archiwum, żeby wydobyć stamtąd fragmenty najlepszej światowej literatury w interpretacji najwspanialszych polskich aktorów. 

Po godz. 23.00 Agata Steczkowska przybliżyła "Swój świat dźwięków".

O godz. 21.45 - "Lektury Jedynki" - wysłuchaliśmy kolejnego fragmentu powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza w interpretacji Jana Englerta, a o godz. 23.50 - "Lektury przed północą" - wyemitowaliśmy następny odcinek "Mojej kuchni pachnącej bazylią" Tessy Capponi-Borawskiej. Czyta Lidia Bogaczówna.  

kk

Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak