"Zostań w domu". Propozycje Programu 1 Polskiego Radia na Niedzielę Wielkanocną

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 16:42
Kwarantanna to doskonały czas na słuchanie radia, szczególnie Programu 1 Polskiego Radia, który specjalnie dla swoich Słuchaczy w ramach akcji #zostańwdomu przygotował na Wielkanoc wiele ciekawych propozycji. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/PV productions

godz. 9.00 zaprosiliśmy Państwa na transmisję Mszy świętej.

Po godz. 10.00 "Czas pogody" i Zbigniew Krajewski. W czasie spędzanym w domu stajemy się bardziej nostalgiczni i refleksyjni - a temu sprzyja powrót do piosenek z lat młodości. Któż  nie pamięta takich przebojów, jak "Złote obrączki" czy "Nie było ciebie tyle lat". Ich wykonawczyni Krystyna Giżowska towarzyszyła słuchaczom radiowej Jedynki w Wielkanocną niedzielę i opowiedziała, jak spędza te wyjątkowe Święta. P

Połączyliśmy się także z wolontariuszami akcji "Widzialna ręka" działającymi w Piotrkowie Trybunalskim - oni pomagają osobom starszym i samotnym w codziennej aprowizacji, aby każdy miał święta w swoim domu. Nie zabrakło także kolejnego utworu z repertuaru Ryszarda Karczykowskiego, świątecznych perełek z archiwum Teresy Drozdy.

O godz. 13.14 znów byliśmy "W Jezioranach", by poznać najnowsze losy rodziny Jabłońskich.

godz. 14.10 zaprosiliśmy Słuchaczy na "Muzyczną Jedynkę" i przekazywanie życzeń od słuchaczy dla słuchaczy - telefonicznych, SMSowych i przez FB.

W Niedzielę Wielkanocną (godz. 15.05) także specjalna audycja wspomnieniowa poświęcona śp. Parze Prezydenckiej Marii i Lechowi KaczyńskimGościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg był przyjaciel śp. Pary Prezydenckiej Maciej Łopiński. 

godz. 17.10 "Perły reportażu", a w nich: "U nas wszystko gra" - reportaż Katarzyny Michalak (PR Lublin). Barbara i Marcin Mikułowie są wielbicielami płyt szelakowych i starych gramofonów.  Można u nich obejrzeć najstarsze urządzenia odtwarzające muzykę i posłuchać unikalnych nagrań sprzed lat, ale także posłuchać ciekawych opowieści.

godz. 19.00 transmisja Mszy św.

Po godz. 20.00 Paweł Sztompke i Świąteczny muzyczny seans filmowy. W świąteczny wieczór proponujemy wysłuchanie arcydzieł muzyki filmowej. Będzie można usłyszeć utwory wspaniałych włoskich kompozytorów Nino Roty i Ennio Morricone. Muzyka żyjąca nie tylko na ekranie, lecz także samoistnie przed publicznością, w wykonaniu orkiestr symfonicznych i solistów, pod dyrekcją światowych sław. 

O godz. 20.45 - "Lektury Jedynki" - będzie można wysłuchać kolejnego fragmentu powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza w interpretacji Jana Englerta.

godz. 21.00 zapraszamy na słuchowisko Katarzyny Michałkiewicz "Jehoszuay".

Po godz. 22.00 w audycji "Wielkanoc w Jedynce" Joanna Sławińska będzie wspominać artystów, którzy niedawno odeszli od nas na zawsze: Jerzego Gruzę, Emila Karewicza, Pawła Królikowskiego i prof. Andrzeja Strumiłły.

Ponadto o godz. 23.05 "Koncert chopinowski". Halina Czerny Stefańska prezentuje nam najpiękniejsze mazurki z opusów: 6, 7, 24 i 30. Arcydzieła te zostały nagrane w Toyama, w Japonii, dla PONY-CANYON.

O godz. 23.50 w cyklu "Lektury przed północą" powtórzymy z Archiwum Polskiego Radia kolejny fragment książki Jana Pawła II "Dar i tajemnica" w interpretacji Gustawa Holoubka. Nagranie z 1996 roku.

DS/kh

Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak