Maj miesiącem polskiej piosenki w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 17:47
W ten weekend we wszystkich audycjach radiowej Jedynki i przez cały maj w audycji "Muzyczna Jedynka" emitowane będą wyłącznie polskie piosenki. Jest to ukłon w stronę rodzimych artystów. - To wspaniała tradycja Jedynki i nie wyobrażam sobie, zwłaszcza w tak trudnym dla artystów czasie, by do niej nie powrócić - mówi Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia.
Maj Polskiej Piosenki
Maj Polskiej PiosenkiFoto: Polskie Radio

Jak co roku w maju na antenie Programu 1 Polskiego Radia królować będą polskie piosenki. "Maj polskiej piosenki" przed wielu laty wymyślili dziennikarze muzyczni Jedynki, aby docenić i promować polskich artystów. W czasie pandemii wszystkie stacje Polskiego Radia szczególnie ich wspierają.

Polskie przeboje przez całą dobę

"Maj polskiej piosenki" w Jedynce rozpocznie się mocno: 1, 2 i 3 maja przez całą dobę, we wszystkich audycjach zabrzmią tylko polskie przeboje: i te sprzed lat, dobrze znane i kochane przez pokolenia Polaków, i te najnowsze, usłyszymy także utwory debiutantów, które przebojami mają szansę się stać.

- Maj w radiowej Jedynce tradycyjnie upływa pod znakiem polskiej piosenki, na maj 2020 mamy mnóstwo nowości, ale mamy także mnóstwo cudownych muzycznych wspomnień - zapowiada Marcin Kusy, dyrektor i szef muzyczny Programu 1 Polskiego Radia.

Polska muzyka w "Muzycznej Jedynce"

Do końca maja także w audycji "Muzyczna Jedynka" (poniedziałek-piątek, godz. 13.00-15.00; sobota, godz. 14.00-16.00; niedziela, godz. 15.00-16.00) usłyszymy wyłącznie polskich wykonawców. Każdy z prowadzących wybierze swoje ulubione piosenki, zabierając słuchaczy w prawdziwą podróż przez poszczególne style, dekady i gatunki rodzimej muzyki.

W "Muzycznej Jedynce" pojawią się m.in. utwory z plebiscytu "Piosenki 95-lecia Polskiego Radia". Zaprezentowana zostanie też nowa płyta Krzysztofa Cugowskiego i najnowszy singiel Baranovskiego, który - przypomnijmy - zagrał ekskluzywny koncert dla słuchaczy Jedynki w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w listopadzie 2019 roku. O muzycznych planach na antenie opowie jeden z najciekawszych twórców młodego pokolenia Igor Herbut, którego kolejne płyty szybko zyskiwały status złotej lub platynowej. W maju płyta tygodnia w Jedynce wybierana będzie spośród najciekawszych polskich albumów.

- Tak szeroka prezentacja polskiej muzyki cieszy się zainteresowaniem słuchaczy, którzy ciepło, nierzadko z entuzjazmem przyjmują nasze muzyczne propozycje, chętnie uczestniczą w rozmowach z artystami, komentując je i przysyłając pytania. Dlatego już teraz cieszymy się w Jedynce, że znów będzie maj - dodaje Marcin Kusy.

Jedynka wspiera rodzimych artystów

Przypomnijmy, że od początku pandemii radiowa Jedynka znacząco zwiększyła emisję polskiej muzyki. W ramach wsparcia  artystów i akcji #zostańwdomu na antenie Programu 1 Polskiego Radia pojawiło się m.in. nowe pasmo "Tu jest muzyka – tylko po polsku" i retransmisje licznych koncertów, które premierowo odbyły się w ramach cyklu "To, co najpiękniejsze" oraz "Lata z Radiem". Stacja chętnie przypomina także kameralne występy artystów ze Studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, słuchaczom doskonale znane pod nazwą "Scena Szpilmana - Jedynka Live!". Do tej pory Program 1 Polskiego Radia ponownie zaprosił na koncerty: Urszuli Dudziak, Alicji Majewskiej, Ryszarda Rynkowskiego i Darii Zawiałow.

DS / mat. prasowy

Zobacz więcej na temat: Marcin Kusy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak