Debata prezydencka TVP w Końskich. Transmisja w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 15:00
W poniedziałek odbędzie się debata prezydencka, którą organizuje TVP. Wydarzenie będzie miało miejsce w Końskich w woj. świętokrzyskim. Wszystko wskazuje na to, że z dwóch kandydatów stawi się tylko Andrzej Duda. Transmisja na antenie TVP Info oraz w  Programie 1 Polskiego Radia o godz. 21.00.
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Starachowic
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami StarachowicFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Kampania wyborcza przed drugą turą wyborów prezydenckich wkroczyła w decydującą fazę. W poniedziałek w Końskich odbędzie się debata. "Przewidziana prawem, organizowana przez TVP" - podkreśliło Centrum Informacji TVP. I dodało, powołując się na rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, że "niezgłoszenie się kandydata na prezydenta w wyznaczonym terminie oznacza rezygnację z udziału w debacie".

trzaskowski rafał bytom pap 1200x660.jpg
Prof. Arkadiusz Jabłoński: Rafał Trzaskowski obawia się konfrontacji z człowiekiem, który ma dokonania

W debacie w Końskich udział na pewno weźmie Andrzej Duda. Bardzo wątpliwe, by uczestniczył w niej Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy odmówił przyjazdu w poniedziałek w świętokrzyskie, by stanąć oko w oko z kontrkandydatem - zaprosił go na "Arenę prezydencką", czyli debatę organizowaną tego samego dnia w Lesznie. Tę propozycję sztab PiS ocenił jako "niepoważną".

Debata w pięciu blokach

Jak będzie wyglądać debata prezydencka w Końskich? Pytania nie będą zadawać dziennikarze, a obywatele. Debata zostanie podzielona na pięć bloków, a w każdym z nich zostaną zadane dwa pytania - jedno od mieszkańca, a drugie od internauty.

Czytaj także:

Debatę poprowadzi Michał Adamczyk. Odbędzie się ona w hali sportowej przy ul. Stoińskiego. Rozpocznie się o godz. 21.00.

Debata będzie transmitowana na żywo. Relacjonować będzie ją m.in. Program 1 Polskiego Radia.

PAP/bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rafał Trzaskowski boi się debaty z mieszkańcami". Paweł Mucha krytycznie o kandydacie KO na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 14:04
- Gdyby Rafał Trzaskowski nie bał się debaty, to stawiłby się w Końskich, powiedziałby: proszę bardzo, staję z otwartą przyłbicą, chcę debatować - powiedział w niedzielę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Jak ocenił, "Trzaskowski boi się otwartej debaty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debaty organizowane są przez media, a nie przez sztab kandydata". Gowin o "Arenie prezydenckiej"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 08:35
– Formułując to zaproszenie, Rafał Trzaskowski wiedział, że pan prezydent musi odmówić – powiedział Jarosław Gowin w Programie 3 Polskiego Radia, odnosząc się do organizacji przez sztab kandydata Platformy Obywatelskiej "Areny prezydenckiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzaskowski odmówił debaty w Końskich. Rzecznik PiS: najlepiej czuje się wśród uzurpatorskich elit

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 14:37
Sztab prezydenta Andrzeja Dudy podkreśla, że organizatorem poniedziałkowej debaty wyborczej w Końskich jest Telewizja Polska, a nie sztab kandydata Zjednoczonej Prawicy. Podczas konferencji dziennikarze pytali m.in. o udział publiczności w tym wydarzeniu.
rozwiń zwiń