"Wierzę, że przyszły rok będzie lepszy". Premier z życzeniami na Boże Narodzenie

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 14:10
- W te święta każdy z nas może obdarować innych najbardziej wartościowym prezentem, w tym wciąż niespokojnym czasie. Ten prezent to autentyczna troska o zdrowie drugiego człowieka - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w wystąpieniu z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, które było transmitowane w Programie 1 Polskiego Radia.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Centrum Informacyjne Rządu

Posłuchaj
05:38 Jedynka/Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego, 23.12 Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego (Jedynka)

Premier zaapelował, byśmy spędzili świąteczny czas w kameralnym gronie. - Przed nami szczepionka, Narodowy Program Szczepień, który ruszy najprawdopodobniej jeszcze w tym kończącym się roku. Skorzystajmy z tych szczepień, chroniąc siebie, ale także chroniąc naszych bliskich, zwłaszcza seniorów i osoby szczególnie narażone - zwrócił uwagę Mateusz Morawiecki.

Święta,pandemia,shutter1200Basilico Studio Stock.jpg
Święta w pandemii. Jak je spędzić bezpiecznie?

Tłumaczył wprowadzone obostrzenia związane z koronawirusem. Zaznaczył przy tym, że ważna jest dyscyplina społeczna i współdziałanie w walce z COVID-19. - Wspólnie, nie dopuśćmy do sytuacji, w której ktoś, komu szczepionka może uratować życie w lutym, czy w marcu, nie doczeka się jej w ogóle, bo w grudniu, albo w styczniu stanie się ofiarą rozluźnienia dyscypliny społecznej - powiedział Mateusz Morawiecki.

- Żaden polityk, żaden premier, żaden minister zdrowia, a nawet żaden lekarz, nie zdławią tej epidemii lepiej niż nasza zbiorowa odpowiedzialność i społeczna dyscyplina - stwierdził premier.

Odwołał się także do sytuacji u naszych sąsiadów. - Niemcy, Czesi, Słowacy i Litwini, wszędzie tam w ostatnich dniach zarządzono twardy i bardzo uciążliwy dla codziennego życia obywateli, lockdown. Także w naszym kraju staramy się wprowadzać zasady bezpieczeństwa tam, gdzie jest to naprawdę niezbędne. Tak jest również w przypadku ostatnio podjętej decyzji o wstrzymaniu lotów z Wielką Brytanią, gdzie wykryto nową odmianę koronawirusa - wyjaśnił.

Czytaj także:

Na koniec wystąpienia premier przekazał życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. - W tym roku, w naszych domach przy świątecznym stole, będzie dużo życzeń zdrowia i życzeń tego, żeby wraz z nadchodzącym nowym rokiem powróciła do naszego codziennego życia, po prostu normalność. Przyłączam się do tych życzeń i głęboko wierzę, że przyszły rok będzie lepszy, zdecydowanie lepszy, dla nas wszystkich - podkreślił Mateusz Morawiecki.

itom

Czytaj także

"Zadbajmy, by nikt nie czuł się samotny". Apel i życzenia Marleny Maląg

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 10:47
W święta, w trosce o dobro i bezpieczeństwo nas wszystkich, osobiste spotkania musimy ograniczyć do minimum - zaapelowała w środę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Spotkajmy się online, porozmawiajmy przez telefon - wskazała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wydarzenie decydujące". Papież Franciszek o Bożym Narodzeniu

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 11:27
Papież podczas audiencji generalnej powiedział, że zbliżające się Boże Narodzenie nie powinno być jedynie sentymentalnym świętem konsumpcji. Audiencję bez udziału wiernych transmitowały z Pałacu Apostolskiego watykańskie media.
rozwiń zwiń