Święto Trzech Króli. Msza święta w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 10:00
6 stycznia w Kościele katolickim przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Z tej okazji Program 1 Polskiego Radia transmitował mszę świętą z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. 
Przypadająca w Kościele katolickim 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana jest także świętem Epifanii lub świętem Trzech Króli
Przypadająca w Kościele katolickim 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana jest także świętem Epifanii lub świętem Trzech KróliFoto: Shutterstock/Regien Paassen

Czytaj też
trzech.jpg
W tym roku Orszak Trzech Króli w nowej odsłonie. Powodem pandemia COVID-19

Posłuchaj
63:30 _PR1_AAC 2021_01_06-09-00-08.mp3 Święto Trzech Króli. Msza święta z Bazyliki Świętego Krzyża (Jedynka)

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest jednym z pierwszych świąt, które ustanowił Kościół - w III wieku w Kościele Wschodnim, zaś w IV wieku w Kościele Zachodnim.

Od 2011 roku jest to w Polsce dzień wolny od pracy, podobnie jak i w innych krajach, np. we Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Szwecji, Finlandii, Austrii czy Szwajcarii.

Czytaj też:

"Panu dzięki oddawajmy" to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Z powodu pandemii nie będzie dużych wydarzeń, ale więcej mniejszych w całym kraju. Organizatorzy zapowiadają, że w całej Polsce zostanie zorganizowanych 2500 mini-orszaków w zgodzie z wymogami sanitarnymi.


czytaj więcej
trzech króli_ok.jpg
Święto Trzech Króli. Zobacz, jaka jest jego historia i tradycja

W głównym, warszawskim Orszaku Trzech Króli pójdzie 5 osób, zgodnie z obostrzeniami epidemicznymi. Organizatorzy nie zapraszają na miejsce zgromadzenia, na trasie zabraknie też scen, na których co roku odgrywano jasełka. Nie będą też rozdawane śpiewniki i korony, które dostarczono wcześniej do miejsc, w których zostaną zorganizowane mini-orszaki. Wydarzenie ze stołecznego Traktu Królewskiego będzie można śledzić on-line. Wszystko, by uniknąć gromadzenia się ludzi.

Partnerem wydarzenia jest Polskie Radio.

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Święto Trzech Króli. Zapraszamy do wysłuchania homilii

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 10:09
6 stycznia w Kościele katolickim przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Z tej okazji Program 1 Polskiego Radia transmitował mszę świętą z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. 
rozwiń zwiń