Australian Open 2021 w Jedynce: quiz z pytaniami Agnieszki Radwańskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 11:53
Polskie Radio, jako jedyny publiczny nadawca w kraju, zaprasza na relacje z wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Na antenach, w mediach społecznościowych i w unikatowym serwisie internetowym Polskiego Radia pod adresem: australianopen.polskieradio24.pl, przez cały czas trwania wydarzenia na bieżąco pojawiać się będą relacje z Melbourne, wypowiedzi ekspertów, wywiady, multimedialne materiały, archiwalne rozmowy i wspomnienia radiowych sprawozdawców.
.
.Foto: Polskie Radio

Program 1 Polskiego Radia przygotował jeszcze jedną atrakcję dla słuchaczy. W specjalnym konkursie tenisowym uczestnicy zabawy mierzą się z nie lada przeciwnikiem, bo pytania uczestnikom zabawy zadaje… Agnieszka Radwańska. Na sportowy quiz zapraszamy od 1 do 19 lutego w audycji "Ekspres Jedynki" (godz. 15.05-18.00).

Turniej pod znakiem kwarantanny

W tym roku na kortach Melbourne Park wystąpi liczna reprezentacja tenisistów z Polski: Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak oraz Łukasz Kubot - deblowy mistrz Australian Open z 2014 roku. - Australian Open ma być pierwszą imprezą sportową z tak dużą publicznością od czasów pandemii. Tym większy to dla mnie zaszczyt, że obserwując w Melbourne występy naszych reprezentantów, będę mógł dzielić się ze słuchaczami sportową energią i wyjątkową atmosferą, która od lat towarzyszy temu turniejowi. Jestem przekonany, że polska tenisowa grupa dostarczy kibicom wielu powodów do radości - mówi Cezary Gurjew, szef redakcji sportowej radiowej Jedynki, który będzie komentował turniej na żywo z Melbourne.

>>>[Relacje z Australian Open]<<<

Relacje z przygotowań do turnieju słuchacze Polskiego Radia mogą znaleźć w serwisach sportowych oraz na portalu PolskieRadio.pl. Piotr Sierzputowski, trener Igi Świątek, w rozmowie z korespondentem Polskiego Radia kilkanaście dni przed startem imprezy wyjaśnił, że przygotowania do Australian Open z powodu kwarantanny mają bardzo nietypowy przebieg. Sytuacja jest do tego stopnia osobliwa, że... nie jest w stanie miarodajnie ocenić formy swojej podopiecznej. - Bardzo trudno powiedzieć, w jakiej jest dyspozycji. Trafia w piłkę czysto, ale tak musi być na tym poziomie. Dopiero rywalizacja na korcie pokaże, czy Iga jest w optymalnej formie. Mimo wszystko wygląda to nieźle i wydaje mi się, że wykonała bardzo dobrą pracę - podkreślił Sierzputowski.


AOv_1200x660.jpg

Emocje sportowe od samego początku

Polskie Radio, zapewniając swoim słuchaczom i internautom relacje z Australian Open, kontynuuje misję radia będącego blisko spraw, które poruszają Polaków. Sport zajmuje szczególne miejsce w Polskim Radiu, które relacjonuje najważniejsze wydarzenia z polskich i światowych aren od początku swojego istnienia. Warto przypomnieć, że pierwsza transmisja sportowa została nadana z Zakopanego 20 lutego 1927 roku, a ekipa olimpijska Polskiego Radia zadebiutowała w Berlinie w 1936 roku. Od tamtego czasu dziennikarze byli obecni na każdych igrzyskach, a Polskie Radio od lat jest oficjalnym partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Sportowe emisje w radiowym wydaniu to prawie 18 godzin informacji na antenach Polskiego Radia tygodniowo, a Australian Open to niejedyna duża impreza sportowa w 2021 roku obecna tak szeroko na antenach publicznego nadawcy. Polskie Radio będzie też relacjonować przebieg XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a także nabyło prawa do kolejnego cyklu olimpijskiego 2022-2024. - Oferujemy informacje sportowe na najwyższym poziomie. Nasz specjalny wysłannik do Melbourne każdego dnia relacjonować będzie wydarzenia z tak prestiżowego turnieju - oraz wokół niego. Jestem przekonana, że słuchacze docenią te starania, by wspólnie kibicować naszym rodakom w Australii - mówi Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia.

Gdzie słuchać relacji z Australian Open w Polskim Radiu?

Relacje, zapowiedzi meczów i aktualne wyniki będzie można usłyszeć każdego dnia w serwisach sportowych Jedynki Polskiego Radia - o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 10.30 i 12.30, z kolei podsumowania turnieju po godz. 16.00, 17.20, 18.00 i 20.00, w "Kronice sportowej" (od poniedziałku do soboty o godz. 22.30), w niedzielę o godz. 19.05 w audycji "Przy muzyce o sporcie", w Programie 3 Polskiego Radia, w radiowej Czwórce oraz w Polskim Radiu 24.

Przebieg Australian Open dla słuchaczy Polskiego Radia będzie relacjonować Cezary Gurjew, który od ponad 30 lat przekazuje przede wszystkim dla Programu 1 Polskiego Radia emocje z największych wydarzeń sportowych w kraju i na świecie. Szef redakcji sportowej Jedynki Polskiego Radia relacjonował sukcesy polskich sportowców z aż 11 Igrzysk Olimpijskich. Jego wielką pasją jest tenis, opisywał wydarzenia m.in. z ponad 40 turniejów wielkoszlemowych. Cezary Gurjew znalazł się w niewielkiej grupie dziennikarzy światowych, którzy otrzymali akredytację na tenisowy turniej Australian Open 2021.


.