Transmisja Mszy świętej w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 06:00
Program 1 Polskiego Radia prowadzi transmisje niedzielnych mszy świętych z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Słuchacze, którzy pozostali w domach, mogą wziąć udział w niedzielnych nabożeństwach. 
Bazylika Świętego Krzyża w Warszawie
Bazylika Świętego Krzyża w WarszawieFoto: Shutterstock/ Danny Ye

Mszy świętej posłuchasz tutaj>>>

Polskie Radio w każdą niedzielę o 9.00 transmituje w Programie 1 mszę św. z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie (znajdź częstotliwość dla swojego regionu).  

Franciszek Papież PAP 1200.jpg
Pielgrzymka papieża do Iraku. Ks. prof. Naumowicz: liczba chrześcijan zmalała tam o ponad milion

Liturgia radiowa to forma uczestnictwa nie tylko dla chorych, lecz także dla osób starszych, pracujących w niedziele czy więźniów. W Eucharystii w języku polskim biorą udział także osoby mieszkające poza krajem. 

TRANSMISJE WSZYSTKICH MSZY ZNAJDZIESZ TUTAJ 

Na stronach Jedynki dodatkowo zamieszczane są homilie z coniedzielnych Mszy Świętych. TUTAJ

Bogata historia radiowych nabożeństw

Po raz pierwszy Mszę świętą Polskie Radio transmitowało w maju 1927 roku z katedry w Poznaniu - jako pierwsza na świecie rozgłośnia państwowa. Niedzielne nabożeństwo miało swoje stałe miejsce w ogólnopolskim programie Polskiego Radia.

Nieobecne w czasie wojny zniknęło z anteny w 1949 roku na 31 lat. Powróciło we wrześniu 1980 roku na mocy porozumień sierpniowych. Zgromadziło wówczas przy radioodbiornikach 10 milionów słuchaczy.

Transmisje mszy świętych w Polskim Radiu dla wielu pokoleń Polaków były niekiedy jedyną szansą uczestnictwa w niedzielnej liturgii. Na tyle ważną, że przed 40 laty ich wznowienia zażądali strajkujący robotnicy, wpisując jako jeden z 21 postulatów porozumień sierpniowych.


Zobacz więcej na temat: Kościół wiara Msza święta

Czytaj także

Pierwsza niedziela Wielkiego Postu - zapraszamy do wysłuchania homilii

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 10:05
Zapraszamy do wysłuchania słów Ewangelii według Świętego Marka (Mk 1, 12-15) wraz z rozważaniami. Homilię wygłosił ks bp Piotr Libera. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Druga niedziela Wielkiego Postu - zapraszamy do wysłuchania homilii

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 09:45
Zapraszamy do wysłuchania słów Ewangelii według Świętego Marka (Mk 9, 2-10) wraz z rozważaniami. Homilię wygłosił ks Czesław Parzyszek
rozwiń zwiń