Koncert Krzysztofa Krawczyka: największe przeboje [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 20:59
"Będę śpiewał piosenki, które tu się narodziły. Tutaj w Polskim Radiu dmuchnęliście Krzysiowi Krawczykowi w skrzydła i tego Wam nigdy nie zapomnę" - tak o Polskim Radiu mówił w jednym z wywiadów zmarły w poniedziałek Krzysztof Krawczyk. I rzeczywiście - początek jego kariery to nagrania Trubadurów dla jedynkowego Studia Rytm w 1965 roku. W Programie 1 Polskiego Radia przypomnieliśmy koncert Krzysztofa Krawczyka z 2013 roku.

Wielokrotnie był gościem "Muzycznej Jedynki", odbierał nasze nagrody, a przede wszystkim dostarczał publiczności wielu wzruszeń i radości na koncertach "Lata z Radiem".

Krzysztof Krawczyk 1200 pap.jpg
"Pozostanie w naszych głowach i myślach". Artyści o legendzie polskiej muzyki

W Programie 1 Polskiego Radia przypomnieliśmy jego występ z sierpnia 2013 roku, z Rudy Śląskiej w ramach trasy "Lata z Radiem". W radiowej Jedynce można było usłyszeć stare przeboje Krzysztofa Krawczyka, m.in. "Jak Minął Dzień", "Rysunek Na Szkle", "Byle Było Tak", "Mój Przyjacielu", "Bo Jesteś ty" czy "Chciałem Być".

Posłuchaj
44:00 2021_04_06 20_11_12_Tu_jest_muzyka.mp3 Występ Krzysztofa Krawczyka z trasy koncertowej "Lata z Radiem". Posłuchaj (Jedynka/Tu jest muzyka)

Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 roku. Debiutował w 1963 roku w zespole Trubadurzy, z którym pracował do 1976 roku. Z Trubadurami nagrał dziewięć płyt, kolejne ponad sto jako wykonawca solowy - od 1971 roku.

Piosenki Krawczyka 1200.png
"Piosenki Krzysztofa Krawczyka". Nowy kanał muzyczny Polskiego Radia

Kariera artystyczna Krawczyka trwała ponad 50 lat. Jego popularność wyznaczają tysiące kilometrów przebytych w Europie i na świecie tras koncertowych oraz wielka liczba nagród i wyróżnień. Należał do najczęściej występujących polskich piosenkarzy. Wylansował wiele przebojów.

Czytaj także:

W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką: od popu, poprzez rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock'n'rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne, po dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską i biesiadną.

Był Przyjacielem Polskiego Radia, wielokrotnie występował na koncertach w ramach trasy "Lata z Radiem" Jedynki.

DS

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Krawczyk

Czytaj także

Niezapomniane przeboje Krzysztofa Krawczyka. Te piosenki zostaną z nami

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 22:10
Pośród setek utworów nagranych przez Krzysztofa Krawczyka jest wiele takich, które na zawsze weszły do kanonu polskiej piosenki, a ich melodie nucą kolejne pokolenia fanów. Przypominamy sztandarowe przeboje zmarłego 5 kwietnia legendarnego Trubadura.
rozwiń zwiń