Koncert "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 16:30
To było niezwykłe muzyczne widowisko, podczas którego Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz znani soliści wykonali utwory Krzysztofa Krawczyka. Koncert odbył się pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych. 
Orkiestra Polskiego Radia podczas koncertu To co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka.
Orkiestra Polskiego Radia podczas koncertu "To co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka". Foto: Polskie Radio / Cezary Piwowarski

KONCERT ZOBACZYSZ TUTAJ: 

Źródło - serwis YouTube.com / oficjalny kanał Polskiego Radia 

CEZ_3122.JPG
"To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka". Krzysztof Kossowski: to coś więcej niż koncert

Wyjątkowy koncert "To, co najpiękniejsze – pamięci Krzysztofa Krawczyka" otworzyła Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, która zagrała najsłynniejsze piosenki artysty w aranżacji Wojciecha Kostrzewy. Były to między innymi "Parostatek", "Byle było tak" czy "Rysunek na szkle".

Retransmisja tej części koncertu - także w poniedziałek, w Programie 2 Polskiego Radia. 

W drugiej części wydarzenia Orkiestra Polskiego Radia, zespół pod dyrekcją Grzegorza Urbana oraz soliści przypomnieli kolejne utwory Krzysztofa Krawczyka, takie jak "Trudno tak", "Chciałem być" czy "Za tobą pójdę jak na bal". Wystąpili Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Igor Herbut.

>>>"Piosenki Krzysztofa Krawczyka". Nowy kanał muzyczny Polskiego Radia<<<

 

W trakcie koncertu Krzysztofa Krawczyka wspominali: wieloletnia dziennikarka Programu 1 Maria Szabłowska, Andrzej Korzyński – wybitny kompozytor muzyki filmowej, autor wielu przebojów, szef Studia Rytm w Programie I w latach 60. oraz Wojciech Trzciński – kompozytor, aranżer, autor wielu hitów artysty, m.in.: "Pamiętam ciebie z tamtych lat", "Byle było tak", "Jak minął dzień". Pojawił się także głos Krzysztofa Krawczyka z wywiadów, z bogatego archiwum Polskiego Radia.

Posłuchaj
00:52 KONCERT - SPEC .mp3 W koncercie "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" wzięli udział między innymi Kayah, Alicja Majewska, Kuba Badach, Piotr Cugowski i Igor Herbut oraz Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie - relacja Mariusza Pieśniewskiego (IAR)

koncert_tcn_8q.jpg
Krzysztof Czabański o cyklu "To, co najpiękniejsze…": dwa koncerty w jednym

Cykl koncertów "To, co najpiękniejsze", pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych, realizowany jest w Polskim Radiu od jesieni 2017 roku. Jego celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców poszukujących kontaktu z wartościową muzyką i kulturą wysoką.

czytaj więcej
Nowy kanał K Krawczyka.png
"Piosenki Krzysztofa Krawczyka". Nowy kanał muzyczny Polskiego Radia

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikację i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata, udostępnia serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

"To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka"

Czytaj także

Publiczność nie chciała wypuścić go ze sceny. Zobacz koncert Krzysztofa Krawczyka z trasy "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 20:15
Wielkie przeboje, wyjątkowy głos i doskonały kontakt z publicznością – tak w telegraficznym skrócie można podsumować koncert Krzysztofa Krawczyka w Rudzie Śląskiej w 2013 roku. Zapis występu w ramach trasy "Lata z Radiem" jest dostępny na profilu Polskiego Radia w serwisie YouTube.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Media publiczne są na dobrej drodze". Szef RMN o nominacjach Polskiego Radia i TVP do prestiżowej nagrody

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 15:45
Serwis specjalny Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920", film dokumentalny TVP Antyle Chopina" i kanał TVP Kultura 2 zostały nominowane do nagród międzynarodowego festiwalu Prix Italia 2021. - To pokazuje, że media publiczne są na dobrej drodze w Polsce - powiedział w TVP Info Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mnóstwo radości". Marcin Kusy o koncercie "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 17:53
W niedzielny wieczór w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego odbywał się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze". Wystąpiła Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz gwiazdy polskiej estrady: Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Igor Herbut oraz Piotr Cugowski. 
rozwiń zwiń