Trasa "Lata z Radiem" i Krzysztof Krawczyk

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 11:30
Wielkie przeboje, wyjątkowy głos i doskonały kontakt z publicznością - tak w telegraficznym skrócie można podsumować koncert Krzysztofa Krawczyka w Rudzie Śląskiej w 2013 roku. W piątek, 30 lipca, na antenie Programu 1 przypomnieliśmy to niezwykłe wydarzenie. 
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk Foto: PAP/Krzysztof Świderski

forum krawczyk 1200.jpg
"Genialny artysta i bardzo ciepły człowiek". Przyjaciele o Krzysztofie Krawczyku

"Jestem starym trubadurem, który wiecznie wspina się pod górę" – to pierwsze słowa piosenki "Jestem sobą", od której rozpoczyna się koncert Krzysztofa Krawczyka w Rudzie Śląskiej.

Wielopokoleniowa publiczność, która pojawiła się pod sceną "Lata z Radiem 2013", odśpiewała razem z artystą jego wielkie przeboje, takie jak "Rysunek na szkle", "Wróć do mnie", "Jak minął dzień", "Parostatek" oraz "Bo jesteś ty".

źródło: kkrawczykOnVevo/Youtube


Gdy zasadnicza część występu dobiegła końca, fani ani myśleli wypuszczać Krawczyka ze sceny. Wokalista wrócił na nią po krótkiej przerwie, by usłyszeć chóralne "Sto lat" na swoją cześć. Wzruszony takim przyjęciem, zaśpiewał na bis piosenkę "Napiszę do Ciebie z dalekiej podróży", pochodzącą z repertuaru Henryka Fabiana i zespołu Czerwono-Czarni.

***

Na retransmisję koncertu Krzysztofa Krawczyka zapraszaliśmy w piątek (30.07) o godz. 20.05. 


Lato z Radiem - sponsorzy Lato z Radiem - sponsorzy

Czytaj także

"Przyjaciel Polskiego Radia". Wspominamy Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 09:26
W ostatnim czasie popularność wokalisty wzrastała wśród młodych słuchaczy i m.in. była motywem przewodnim jednego z wieczorów sylwestrowych w Czwórce. We wtorek przypominamy obecność Krzysztofa Krawczyka na naszej antenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Krzysztofa Krawczyka: największe przeboje [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 20:59
"Będę śpiewał piosenki, które tu się narodziły. Tutaj w Polskim Radiu dmuchnęliście Krzysiowi Krawczykowi w skrzydła i tego Wam nigdy nie zapomnę" - tak o Polskim Radiu mówił w jednym z wywiadów zmarły w poniedziałek Krzysztof Krawczyk. I rzeczywiście - początek jego kariery to nagrania Trubadurów dla jedynkowego Studia Rytm w 1965 roku. W Programie 1 Polskiego Radia przypomnieliśmy koncert Krzysztofa Krawczyka z 2013 roku.
rozwiń zwiń