Ceremonia zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Tokio w Programie 1

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 15:50
Olimpijski znicz zgasł, o to oznacza, że zakończyły się 32. Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Program 1 Polskiego Radia relacjonował wydarzenie. Na antenie przypomnieliśmy również medalowe starty Polaków w tegorocznych igrzyskach. 
Ceremonia zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Tokio
Ceremonia zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Tokio Foto: PAP/EPA/TAMAS KOVACS

grafika, Tokio, serwis specjalny, Polskie Radio 1200x660 - 02.png
Tokio 2020: Serwis specjalny

Olimpijska reprezentacja Polski ma na koncie 14 medali. Dzięki udanym startom Biało-Czerwoni zajmują 17. miejsce klasyfikacji medalowej Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Z poprzednich igrzysk, w Rio de Janeiro, nasi reprezentanci przywieźli 11 krążków. 

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ 

Ceremonia zamknięcia 

Karolina Naja, która podczas igrzysk w Tokio wywalczyła dwa medale, była chorążą reprezentacji Polski podczas niedzielnej ceremonii zamknięcia - potwierdzili przedstawiciele misji olimpijskiej. Utytułowana kajakarka łącznie ma w dorobku cztery krążki zmagań tej rangi.
Naja występ w Tokio zaczęła od srebrnego medalu wywalczonego razem z Anną Puławską w konkurencji K2 500 m. Potem zaś razem z nią oraz Justyną Iskrzycką i Heleną Wiśniewską zdobyły brąz na tym samym dystansie. W 2012 roku w Londynie i w 2016 w Rio de Janero z kolei sięgnęła po brąz w dwójce z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską). Żadna inna polska kajakarka nie może pochwalić się takim dorobkiem.

Chorążymi podczas ceremonii otwarcia 23 lipca byli rywalizująca w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska oraz pływak Paweł Korzeniowski.

Czytaj także:

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.  

PAP/IAR/ans 

Zobacz więcej na temat: Tokio