"To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 22:00
To było niezwykłe muzyczne widowisko, podczas którego Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz znani soliści wykonali utwory Krzysztofa Krawczyka. Koncert odbył się pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych. Wydarzenie przypomnieliśmy w Programie 1 Polskiego Radia w noworoczny wieczór.
Orkiestra Polskiego Radia podczas koncertu To co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka.
Orkiestra Polskiego Radia podczas koncertu "To co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka". Foto: Polskie Radio / Cezary Piwowarski

Wyjątkowy koncert "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" otworzyła Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, która zagrała najsłynniejsze piosenki artysty w aranżacji Wojciecha Kostrzewy. Były to między innymi "Parostatek", "Byle było tak" czy "Rysunek na szkle".

W drugiej części wydarzenia Orkiestra Polskiego Radia, zespół pod dyrekcją Grzegorza Urbana oraz soliści przypomnieli kolejne utwory Krzysztofa Krawczyka, takie jak: "Trudno tak", "Chciałem być" czy "Za tobą pójdę jak na bal". Wystąpili Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Igor Herbut.

W trakcie koncertu Krzysztofa Krawczyka wspominali: dziennikarka Programu 1 Maria Szabłowska, Andrzej Korzyński - wybitny kompozytor muzyki filmowej, autor wielu przebojów, szef Studia Rytm w Programie 1 w latach 60. oraz Wojciech Trzciński - kompozytor, aranżer, autor wielu hitów artysty, m.in.: "Pamiętam ciebie z tamtych lat", "Byle było tak", "Jak minął dzień". Pojawił się także głos Krzysztofa Krawczyka z wywiadów, z bogatego archiwum Polskiego Radia.

Źródło: YouTube Polskie Radio

Cykl koncertów "To, co najpiękniejsze", pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych, realizowany jest w Polskim Radiu od jesieni 2017 roku. Jego celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców poszukujących kontaktu z wartościową muzyką i kulturą wysoką.

czytaj więcej
Nowy kanał K Krawczyka.png
"Piosenki Krzysztofa Krawczyka". Nowy kanał muzyczny Polskiego Radia

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikację i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata, udostępnia serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

"To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka"

Czytaj także

Publiczność nie chciała wypuścić go ze sceny. Zobacz koncert Krzysztofa Krawczyka z trasy "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 20:15
Wielkie przeboje, wyjątkowy głos i doskonały kontakt z publicznością – tak w telegraficznym skrócie można podsumować koncert Krzysztofa Krawczyka w Rudzie Śląskiej w 2013 roku. Zapis występu w ramach trasy "Lata z Radiem" jest dostępny na profilu Polskiego Radia w serwisie YouTube.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Media publiczne są na dobrej drodze". Szef RMN o nominacjach Polskiego Radia i TVP do prestiżowej nagrody

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 15:45
Serwis specjalny Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920", film dokumentalny TVP Antyle Chopina" i kanał TVP Kultura 2 zostały nominowane do nagród międzynarodowego festiwalu Prix Italia 2021. - To pokazuje, że media publiczne są na dobrej drodze w Polsce - powiedział w TVP Info Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mnóstwo radości". Marcin Kusy o koncercie "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 17:53
W niedzielny wieczór w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego odbywał się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze". Wystąpiła Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz gwiazdy polskiej estrady: Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Igor Herbut oraz Piotr Cugowski. 
rozwiń zwiń