Bartas Szymoniak i Marien na opolskiej scenie i w festiwalowym studiu Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2022 17:15
Już dziś wieczorem (18 czerwca) Jedynka przyzna nagrodę w kategorii "Premiery". Statuetkę wręczy Marcin Kusy - dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. Dodatkowo zwycięzca będzie mógł wystąpić w Studiu Koncertowym im. W. Szpilmana i występ ten będzie transmitowany na antenie Programu 1.
Marien i Paweł Sztompke
Marien i Paweł SztompkeFoto: PR

Drugi dzień festiwalu to dwa koncerty konkursowe oraz wspaniały jubileusz. Muzyczną ucztę rozpocznie koncert "Premiery". Zaraz potem zobaczymy i usłyszymy recital "Dziewczyna szamana – 50. urodziny Justyny Steczkowskiej". Wokalistka, która obchodzi swoje 50. urodziny, w czasie wieloletniej kariery wydała 17 albumów studyjnych i zagrała tysiące koncertów w Polsce i za granicą. Zdobyła najważniejsze nagrody muzyczne. Po jubileuszowych emocjach przyjdzie czas na koncert "Debiuty". W tym roku już po raz 40. w Opolskim Amfiteatrze debiutanci będą walczyć o nagrodę Karolinki im. Anny Jantar.

Bartas Szymoniak i Marien gośćmi radiowej Jedynki

Podczas koncertu premier wystąpi m.in. Bartas Szymoniak. Artysta występował już na opolskim festiwalu. - W 2015 roku po raz pierwszy z grupą Sztywny Pal Azji zaśpiewałem "Wieżę radości wieżę samotności" więc absolutny klasyk, na którym też się wychowałem - mówi. - Te lata, na których wychowałem się z grupą, w istotnym stopniu kształtowały też późniejszego solowego Bartasa Szymoniaka - dodaje rozmówca radiowej Jedynki.

Przed opolską publicznością wystąpi też Marien. Wokalistka ma 17 lat. - Jestem najmłodsza, ale bardzo mnie to motywuje i dodaje mi skrzydeł - mówiła Marion. - Moja piosenka różni się od innych. Jest w stylistyce urban pop. Ale mam nadzieję, że utwór się spodoba - dodała wokalistka. 


Czytaj też: Trwa 59. KFPP w Opolu. Program 1 Polskiego Radia i Trójka wręczą własne nagrody


Posłuchaj
31:37 2022_06_18 16_15_21_PR1_Audycje_Specjalne.mp3 Marcin Kusy, Paweł Sztompke i Anna Will z 59. KFPP w Opolu (Audycja specjalna/Jedynka)

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna 

Rozmawiali: Marcin Kusy, Paweł SztompkeAnna Will

Goście: Bartas Szymoniak, Marien

Data emisji: 18.06.2022 

Godzina emisji: 17.00

Czytaj także

Justyna Steczkowska: najważniejsza jest dusza

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 15:49
- Przygotowuję się do wydania nowej płyty. Wracam do klimatów, które były na płycie "Anima". Tego moja dusza pragnie, w tę stronę się rozwija i to pragnę pokazać ludziom - mówi artystka w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

59. KFPP w Opolu. "Będą królowały znane i popularne piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 17:13
Startuje 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Przed publicznością wystąpią debiutanci, ale i najbardziej znani artyści polskiej sceny muzycznej. - Czuję się na tyle młodo, że chciałabym jeszcze nie podsumowywać tego, co do tej pory zrobiłam - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Justyna Steczkowska, która w Opolu zagra specjalny koncert z okazji 50. urodzin. 
rozwiń zwiń