X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dr Marcin Smolik: wyniki tegorocznych matur na poziomie z lat poprzednich. Lepiej wypadł język polski, słabiej matematyka

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 13:14
- Wyniki tegorocznych matur były podobne jak w latach poprzednich. Wychodzimy z założenia, że maturę powinni zdać Ci, którzy się do niej dobrze przygotowali. Większy odsetek zdających to absolwenci liceów – mówi w audycji "W samo południe" dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Audio
  • Dr Marcin Smolik: wynik tegorocznych matur na poziomie z lat poprzednich. Lepiej wypadł język polski, słabiej matematyka (W samo południe/Jedynka)
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim podczas egzaminu maturalnego z matematyki
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim podczas egzaminu maturalnego z matematykiFoto: PAP/Lech Muszyński

Do tegorocznych matur przystąpiło ćwierć miliona uczniów szkół średnich. Egzamin dojrzałości zdało 79,7 procent. Najsłabszą zdawalność zanotowano z matematyki. – Mamy sporą grupę maturzystów, którzy podstawową matematykę zdają bardzo dobrze i taką samą grupę zdających słabiej – zauważył dr Marcin Smolik. Jak dodał, w tej kwestii nie odnotowano zmian już od wielu lat.

Osobom, którym nie powiodło się na maturze, dyrektor CKE przypomniał, że mogą oni jeszcze przystąpić w sierpniu do egzaminu poprawkowego. Taka możliwość dotyczy tych osób, które nie zdały egzaminu tylko z jednego przedmiotu. - Ważne, by do 10 lipca złożyły w swojej szkole odpowiedni wniosek - przypomniał Marcin Smolik. Pozostałych uczniów czeka matura poprawkowa dopiero w przyszłym roku.

Drugi rok z rzędu maturzyści mogą skorzystać z możliwości odwołania się do komisji niezależnej. – Zawsze mogli się odwołać do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej – przypomniał dr Marcin Smolik. – Natomiast od 2016 roku obowiązuje druga instancja odwoławcza. Jeżeli po odwołaniu do dyrektora OKE, maturzysta nadal nie jest zadowolony z osiągniętego rezultatu, może zwrócić się do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego, składającego się z ekspertów powołanych przez MEN – wyjaśnił dr Marcin Smolik.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: dr Marcin Smolik (dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej)

Data emisji: 4.07.2018

Godzina emisji: 12.17

DK

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak