X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie można być patriotą i nie kochać przyrody ojczystej

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 12:29
Bohaterem kolejnej audycji z cyklu "Ludzie Niepodległości" był prof. Władysław Szafer, legenda polskiej botaniki.
Audio
  • "Ludzie Niepodległości" - prof. Władysław Szafer (Ludzie Niepodległości/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Christian Musat/shutterstock.com

Prof. Władysław Szafer (1886-1970) - światowej sławy uczony-botanik. Profesor i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego związany z Polską Akademią Nauk.

Społecznik, prekursor ochrony przyrody w Polsce. Współtwórca wielu polskich parków narodowych oraz Ligii Ochrony Przyrody. Inicjator odtworzenia populacji żubra w Puszczy Białowieskiej. Współautor pionierskich prac "Flora polska" i "Szata roślinna Polski". Autor nowatorsko brzmiącego niegdyś hasła: "Ochrona przyrody ochroną człowieka".

- Jego prace botaniczne były związane z umiłowaniem ojczyzny (...) Dla niego nie ma możliwości być patriotą, kochać prawdziwie ojczyznę, jeżeli nie kocha się przyrody ojczystej i nie działa się na rzecz jej ochrony - powiedział w audycji "Ludzie Niepodległości" dr Andrzej Krasnowolski, antropolog kultury od lat związany z Ligią Ochrony Przyrody.

- Profesor, oprócz tego, że był wielkim naukowcem, był - w kategoriach takich współczesnych - wojującym ekologiem - dodał gość radiowej Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której można posłuchać m.in. archiwalnych wypowiedzi prof. Władysława Szafera.

***

Tytuł audycji: Ludzie Niepodległości

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: dr Andrzej Krasnowolski (antropolog kultury od lat związany z Ligią Ochrony Przyrody), prof. Jadwiga Dyakowska (asystenka profesora na Uniwersytecie Jagiellońskim)

Data emisji: 26.02.2018

Godzina emisji: 21.09

kk/kh

Zobacz więcej na temat: Dorota Truszczak przyroda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Władysław Raczkiewicz - prezydent czasów wojny

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 21:10
Władysław Raczkiewicz – czwarty prezydent Rzeczypospolitej, którego urzędowanie przypadło na trudny okres II wojny światowej. Swoją funkcję sprawował na uchodźctwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Reymont wobec rewolucji 1905 roku

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 13:20
"Chłopi" i "Ziemia obiecana" to powieści, dzięki którym Władysław Reymont zapisał się w historii literatury polskiej, jako poczytny i ceniony pisarz. A jakim był Polakiem? Jaką postawę przyjmował wobec historii i patriotyzmu? O tym w "Ludziach niepodległości" opowiedziała dr Eliza Kącka z Instytutu Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń