X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fascynujące odkrycia astronomiczne w 2017

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 12:12
W audycji "Eureka extra" rozmawialiśmy z prof. Kazimierzem Stępniem o największych odkryciach astronomicznych i astrofizycznych ostatnich kilkunastu miesięcy.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Vadim Sadovski/shutterstock.com

"Science" uznał obserwację fal grawitacyjnych za największy przełom ostatnich miesięcy. Chociaż przewidziane zostały już ponad sto lat temu przez Alberta Einsteina, to ich rejestracja możliwa była dopiero niedawno.

- Całkowicie się zgadzam z werdyktem dziennikarzy magazynu - podkreślił w audycji "Eureka extra" prof. Kazimierz Stępień i wyjaśnił dlaczego to takie ważne odkrycie. Czym są fale grawitacyjne? Jakie informacje niosą?

Polacy mieli udział w tym odkryciu. - Polscy badacze byli od początku włączeni w ten projekt, m.in. ważne prace teoretyczne, które pozwoliły przewidzieć, czego szukać, były wykonane przez Polaków - wskazał gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy też o innym osiągnięciu polskich uczonych związanym z obserwacjami planet swobodnych.

***

Tytuł audycji: Eureka extra

Prowadzący: Krzysztof Michalski

Gość: prof. Kazimierz Stępień (astronom, Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 1.01.2018

Godzina emisji: 21.30

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co się dzieje za horyzontem zdarzeń?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 13:30
Czy horyzont zdarzeń w czarnej dziurze ma ten sam promień co gwiazda, z której ta dziura powstała? Oto "pytanie z kosmosu", które zadała jedna ze słuchaczek. Tradycyjnie zmierzył się z nim dr Tomasz Rożek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fale grawitacyjne - nowe okno na Wszechświat

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 19:28
Dotychczas poznawaliśmy Wszechświat przede wszystkim dzięki falom elektromagnetycznym. Od dwóch lat mamy nowe okno na Wszechświat - fale grawitacyjne.
rozwiń zwiń