Section05

Klasyczne Lato z Radiem

Section07
O audycji

Odwiedzimy organizowany już po raz 60. Festiwal Organowy w Gdańsku – Oliwie, będziemy na 40. Dniach Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, na 51. Festiwalu Muzycznym im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, odwiedzimy też XXIII Międzynarodowy Festiwal im. Krystyny Jamroz w Busku – Zdroju.

Nie zabraknie nas na 72. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim, w Dusznikach-Zdroju, po drodze wstąpimy do perły budownictwa sakralnego – do Kościoła Pokoju w Świdnicy na kolejny tam Festiwal Bachowski, będziemy w Bieczu i Jarosławiu, zajrzymy też do Wilanowa, gdzie po raz 24. organizowana będzie Letnia Akademia Muzyki Dawnej. Z festiwali w Dusznikach, Świdnicy, Bieczu, Jarosławiu i Warszawie, w ramach współpracy z Programem 2 Polskiego Radia, posłuchamy najciekawszych koncertów m.in. skrzypka Fabio Biondiego z zespołem „Europa Galante”, z tak silnie związanymi z Programem 1 „Porami Roku” Antonia Vivaldiego.

 Ze wszystkich tych festiwali zdawać będziemy relacje w „Lecie z Radiem”, „Przebojem w wakacje” oraz w „Muzycznej Jedynce” zaś podsumowania i rozmowy z wykonawcami, ukazywać będziemy w lipcowo-sierpniowych audycjach niedzielnych, emitowanych w radiowej Jedynce od godziny 23.07 do północy.