X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Klasyczne lato z radiem" zawitało do Świdnicy

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 14:27
Klasyczne Lato z Radiem odwiedziło Świdnicę z okazji 19 Festiwalu Bachowskiego, który właśnie się rozpoczął i potrwa do 4 sierpnia. W audycji fragmenty niedzielnego koncertu, który odbył się w Kościele św. Józefa przy ul. Kotlarskiej. Przed publicznością wystąpiła berlińska grupa Lautten Compagney, prowadzona przez Wolfganga Katschnera. W wykonaniu artystów można było usłyszeć utwory Johna Playforda, Thomasa Ravenscrofta, Johna Dowlanda i Henry Purcella.
Audio
  • XIX Festiwal Bachowski w Świdnicy (Klasyczne lato z radiem/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/KRIACHKO OLEKSII

Zabytkowy kościół pokoju pw. Trójcy św. to również jedno z miejsc, gdzie odbywają się koncerty w ramach wydarzenia. Z miejscem tym wiąże się również geneza festiwalu. W tym właśnie kościele kantorem był niegdyś uczeń Jana Sebastiana Bacha. Tak narodził się Festiwal Bachowski, który po raz pierwszy odbył się w 250 rocznicę śmierci słynnego kompozytora.

Uczestnicy wydarzenia w piątkowy wieczór mieli okazję wysłuchać koncertu Marc-Antoine Charpentier: Leçons de ténèbres et répons Les Ambassadeurs pod dyrekcją Alexisa Kossenki. W kościele św. Józefa, przy ul. Kotlarskiej 19 odbył się również koncert Heinricha Ignaza Franza oraz Roberta Bachara (skrzypce) Teresa Kamińskiej (wiolonczela) Jana Čizmářa teorba Marka Toporowskiego (klawesyn).

Wczoraj z wariacjami muzycznymi na carillonie w Kościele Pokoju wystąpił Maciej Bator a także berlińska grupa Lautten Compagney. Zespół łączy muzykę dawną, dworską z dziełami twórców współczesnych XX wieku. Grupa sięga również po muzykę ludową, a podstawą ich interpretacji jest improwizacja i przekraczanie granic. Grupa przygotowała program, złożony z XVII wiecznych, angielskich tańców.

Więcej o programie festiwalowym w nagraniu audycji. W audycji również fragmenty koncertu niedzielnego w wyborze Klaudii Baranowskiej.

***

Tytuł audycji: Klasyczne Lato z Radiem

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 29.07.2018

Godzina emisji: 23.07

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z nagrań Władimira Horowitza

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 00:00
W audycji wyemitowaliśmy fragmenty recitalu Władimira Horowitza w nowojorskiej Carnegie Hall w 5 marca 1951 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fryderyk Chopin na Majorce

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 13:30
Majorka kojarzy się ze słońcem, plażami i ciepłym morzem. Jest tam też przeurocza Valldemossa, w której polski kompozytor spędził sześć tygodni ze swoją kochanką George Sand. Ale był tam zimą i radości z pobytu nie miał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Klasyczne Lato z radiem" na festiwalu w Busku-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 23:05
W audycji dźwiękowa relacja z zakończonego właśnie XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. 
rozwiń zwiń