42. "Dni Muzyki Karola Szymanowskiego" w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 23:05
Na festiwalowe koncerty zapraszał będzie prof. Arkadiusz Kubica, dyrektor Festiwalu, który rozpoczął się w niedzielę 28 lipca, a zakończy się 4 sierpnia.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W audycji można usłyszeć wykonawców tegorocznego, lipcowego święta w Zakopanem, m.in. laureatów  I Międzynarodowego Konkursu im. Karola  Szymanowskiego w Katowicach: skrzypaczkę Maję Horvat, śpiewaczkę Sylwię Olszyńską i pianistę Tymoteusza Biesa.

Powracamy również jeszcze do wydarzeń 25. Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. Z festiwalowych nagrań usłyszeć można duet z opery "Madama Butterfly" Giacomo Pucciniego w znakomitej kreacji Joanny Woś (sopran) i Tomasza Kuka (tenor) z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej pod dyr. Rubena Silvy.

Zapraszamy też słuchaczy na koncerty innych letnich festiwali, odbywających się w całym kraju.

***

Tytuł audycji: Klasyczne Lato z Radiem

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 28.07.2019

Godzina emisji: 23.09

ag

Czytaj także

XXV Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 23:05
Gośćmi audycji były dwie nasze znakomite śpiewaczki, bohaterki finałowego koncertu jubileuszowego festiwalu: Joanna Woś i Małgorzata Walewska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

XX Gliwicki Festiwal Bachowski

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 23:07
Festiwal rozpoczął się 13 lipca i potrwa do 24 lipca 2019 roku. W programie nie zabraknie wystąpień m.in. Rinaldo Alessandrini, znakomitego włoskiego dyrygenta czy zespołu wokalnego Calmus Ensemble. Więcej szczegółów na temat wydarzenia zdradził na antenie radiowej Jedynki, Piotr Oczkowski, dyrektor festiwalu. Skąd wziął się pomysł na powstanie tego rodzaju wydarzenia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Szymanowski – jeden z największych kompozytorów polskich

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 09:17
Najwybitniejszy polski kompozytor po Fryderyku Chopinie, jeden z największych twórców europejskich swoich czasów.  Pianista i pedagog, rektor Konserwatorium Muzycznego w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), odznaczony Wielką Wstęgą Orderu Odrodzenia Polski
rozwiń zwiń