X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal w Dusznikach-Zdroju należał do Kantorowa

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 15:14
W Dusznikach-Zdroju zakończył się 74. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Wraz z dziennikarzami radiowej Dwójki - Różą Światczyńską i Marcinem Majchrowskim - podsumowaliśmy jego najważniejsze wydarzenia.
Audio
  • 74. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju (Jedynka/ Klasyczne Lato z Radiem)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Diego Cervo

Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju jest najstarszym polskim festiwalem muzycznym. W tym roku w głównych koncertach festiwalowych wzięło udział 20 pianistów m.in. z Kanady, USA, Holandii, Francji, Japonii, Wielkiej Brytanii i Polski.

- To był jeden z najciekawszych festiwali ostatnich lat z wieloma naprawdę znakomitymi koncertami i kilkoma prawdziwymi odkryciami pianistycznym. Bardzo cieszę się, że młodzi pianiści pokazali się w Dusznikach z tak dobrej strony. Właściwie o każdym recitalu można byłoby powiedzieć coś dobrego - mówi dziennikarka Róża Światczyńska.

Gość Jedynki ocenia, że zakończony festiwal należał do Alexandre Kantorowa. - Czekałam na występ francuskiego pianisty, zwycięzcy ostatniego, zakończonego zaledwie w czerwcu Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Jest to artysta jeszcze bardzo młody, ma zaledwie 22 lata i całkowicie zmiótł konkurencję na moskiewskim konkursie. W Dusznikach także potwierdził swój wyjątkowy talent i najwyższą klasę - dodaje Róża Światczyńska.

Swoimi przemyśleniami na temat festiwalu podzielił się również Marcin Majchrowski.

Ponadto odtworzyliśmy wybrane fragmenty najciekawszych recitali, w tym zwycięzców i laureatów najbardziej prestiżowych konkursów pianistycznych.

Czym zachwycił publiczność Alexandre Kantorow? Który recital najbardziej wzruszył?
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klasyczne Lato z Radiem

Prowadzi: Adam Rozlach

Goście: Róża Światczyńska (radiowa Dwójka), Marcin Majchrowski (radiowa Dwójka)

Data emisji: 11.08.2019

Godzina emisji: 23.08

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 20:49
W ostatni piątek rozpoczął się 74. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju. Na miejscu jest również Program 1 Polskiego Radia. Zapraszamy do wysłuchania audycji "V Klasycznego Lata z Radiem" transmitowanej z Dworku Chopina.
rozwiń zwiń