Festiwal w Dusznikach-Zdroju należał do Kantorowa

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 15:14
W Dusznikach-Zdroju zakończył się 74. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Wraz z dziennikarzami radiowej Dwójki - Różą Światczyńską i Marcinem Majchrowskim - podsumowaliśmy jego najważniejsze wydarzenia.
Audio
  • 74. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju (Jedynka/ Klasyczne Lato z Radiem)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Diego Cervo

Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju jest najstarszym polskim festiwalem muzycznym. W tym roku w głównych koncertach festiwalowych wzięło udział 20 pianistów m.in. z Kanady, USA, Holandii, Francji, Japonii, Wielkiej Brytanii i Polski.

- To był jeden z najciekawszych festiwali ostatnich lat z wieloma naprawdę znakomitymi koncertami i kilkoma prawdziwymi odkryciami pianistycznym. Bardzo cieszę się, że młodzi pianiści pokazali się w Dusznikach z tak dobrej strony. Właściwie o każdym recitalu można byłoby powiedzieć coś dobrego - mówi dziennikarka Róża Światczyńska.

Gość Jedynki ocenia, że zakończony festiwal należał do Alexandre Kantorowa. - Czekałam na występ francuskiego pianisty, zwycięzcy ostatniego, zakończonego zaledwie w czerwcu Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Jest to artysta jeszcze bardzo młody, ma zaledwie 22 lata i całkowicie zmiótł konkurencję na moskiewskim konkursie. W Dusznikach także potwierdził swój wyjątkowy talent i najwyższą klasę - dodaje Róża Światczyńska.

Swoimi przemyśleniami na temat festiwalu podzielił się również Marcin Majchrowski.

Ponadto odtworzyliśmy wybrane fragmenty najciekawszych recitali, w tym zwycięzców i laureatów najbardziej prestiżowych konkursów pianistycznych.

Czym zachwycił publiczność Alexandre Kantorow? Który recital najbardziej wzruszył?
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klasyczne Lato z Radiem

Prowadzi: Adam Rozlach

Goście: Róża Światczyńska (radiowa Dwójka), Marcin Majchrowski (radiowa Dwójka)

Data emisji: 11.08.2019

Godzina emisji: 23.08

DS

Czytaj także

Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 20:49
W ostatni piątek rozpoczął się 74. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju. Na miejscu jest również Program 1 Polskiego Radia. Zapraszamy do wysłuchania audycji "V Klasycznego Lata z Radiem" transmitowanej z Dworku Chopina.
rozwiń zwiń