"Chopin i jego Europa". Relacja z festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 17:15
"Klasyczne Lato z Radiem" od tygodnia gości na 15. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Chopin i jego Europa" w Warszawie. Zapraszamy do wysłuchania drugiej części relacji ze wspomnianego wydarzenia.
Audio
  • Festiwal "Chopin i jego Europa" (Jedynka/ Klasyczne Lato z Radiem)
Plakat festiwalu Chopin i jego Europa
Plakat festiwalu "Chopin i jego Europa"Foto: Mat. prasowe

Festiwal "Chopin i jego Europa" jest jednym z najważniejszych międzynarodowych projektów muzycznych przybliżających twórczość polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. Zgodnie z tytułem festiwal ukazuje twórczość F. Chopina w kontekście "jego" Europy rozumianej w czterech perspektywach: Europy jemu współczesnej, Europy przedchopinowskiej, Europy po śmierci wielkiego mistrza i w końcu Europy naszych czasów.

W audycji fragmenty festiwalowych wykonań, a także rozmowa z Tomaszem Koniecznym, który wystąpił jako Miecznik w koncertowym wykonaniu "Strasznego Dworu" Stanisława Moniuszki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Klasyczne Lato z Radiem

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 25.08.2019

Godzina emisji: 23.08

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 20:49
W ostatni piątek rozpoczął się 74. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju. Na miejscu jest również Program 1 Polskiego Radia. Zapraszamy do wysłuchania audycji "V Klasycznego Lata z Radiem" transmitowanej z Dworku Chopina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Dusznikach-Zdroju należał do Kantorowa

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 15:14
W Dusznikach-Zdroju zakończył się 74. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Wraz z dziennikarzami radiowej Dwójki - Różą Światczyńską i Marcinem Majchrowskim - podsumowaliśmy jego najważniejsze wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

15. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Chopin i jego Europa"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 06:56
Tym razem gościliśmy na 15. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Chopin i jego Europa", który z racji dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, odbywa się pod hasłem "Z Ubiela, Mińska i Wilna na salony Warszawy".
rozwiń zwiń