75. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 13:32
Międzynarodowy Festiwal Chopinowski – cykliczna coroczna impreza muzyczna odbywająca się na początku sierpnia w Dusznikach-Zdroju. Jest najstarszym na świecie nieprzerwanie działającym festiwalem pianistycznym i zarazem najstarszym polskim festiwalem muzycznym.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/LightField Studios

Posłuchaj
45:35 2020_08_09 23_08_38_PR1_Klasyczne_Lato_z_Radiem.mp3 75. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju (Klasyczne Lato z Radiem/Jedynka)

 


Jubileuszowy 75. Festiwal Chopinowski odbywa się  w dniach 7-15 sierpnia.

- W związku z pandemią, tegoroczna edycja Festiwalu, być może, odbędzie się w nieco skromniejszej formie, co - mam nadzieję - spotka się z pełnym Państwa zrozumieniem. Jednak głęboko wierzymy, iż pomimo olbrzymich trudności, uda nam się zorganizować Festiwal na najwyższym możliwym obecnie poziomie artystycznym. Zapewniam, że wszystkie konieczne wymagania oraz ograniczenia będą respektowane, co powinno zagwarantować pełne bezpieczeństwo publiczności, artystów i organizatorów - twierdzi prof. Piotr Paleczny, dyrektor artystyczny dusznickiego Festiwalu.

Na tegorocznym Festiwalu Chopinowskim goszczą m.in. zwyciężczyni XVI Konkursu Chopinowskiego Julianna Awdiejewa oraz jeden z najwybitniejszych współczesnych pianistów - Arkadij Wołodos. Wystąpi też grono wybitnie utalentowanych młodych polskich pianistów.


***

Tytuł audycji: Klasyczne Lato z Radiem

Prowadził: Adam Rozlach

Data emisji: 10.08.2020

Godzina emisji: 23.07

ans 

Czytaj także

Barbara Hesse-Bukowska gra mazurki Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 06:30
Zapraszamy do wysłuchania mazurków w interpretacji Barbary Hesse-Bukowskiej, laureatki II nagrody IV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1949 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Benjamin Grosvenor gra Koncert e-moll op. 11 z Royal Scottish National Orchestra

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 23:08
Zapraszamy do wysłuchania Koncertu e-moll op. 11 w wykonaniu Brytyjczyka Benjamina Grosvenora. Pianiście towarzyszy Royal Scottish National Orchestra pod dyrekcją Elim Chan, 33-letniej dyrygentki z Hongkongu. Nagranie londyńskiej Dekki (2020).
rozwiń zwiń