Trwa 16. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Chopin i jego Europa"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 06:45
W Warszawie występują znakomici soliści i renomowane zespoły z wielu stron świata. Większość koncertów stanowią recitale fortepianowe w wykonaniu wielkich mistrzów fortepianu - zarówno współczesnego, jak i historycznego.
Festiwal Chopin i jego Europa potrwa do końca sierpnia
Festiwal "Chopin i jego Europa" potrwa do końca sierpniaFoto: Foto: materiały prasowe

W audycji usłyszeliśmy wybrane fragmenty dotychczasowych, najciekawszych wydarzeń artystycznych.


Posłuchaj
46:26 2020_08_23 23_08_22_PR1_Klasyczne_Lato_z_Radiem.mp3 XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Chopin i jego Europa" (Klasyczne Lato z Radiem/Jedynka)

 

***

Większość z koncertów, które zostaną pokazane live, będzie również potem dostępna w formie VOD. Ponadto w Programie Drugim Polskiego Radia będzie można wysłuchać transmisji wszystkich koncertów, które odbędą się o godz. 21:00 (z wyjątkiem recitalu Ivo Pogorelicia), jak również „Hrabiny” Stanisława Moniuszki wprost z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Organizatorzy zachęcają jednak gorąco do udziału w koncertach osobiście, w salach koncertowych. Dokładają wszelkich starań, aby mogły one odbyć się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (m.in. ograniczenie liczby słuchaczy, nakaz zakrywania nosa i ust oraz obowiązkowa dezynfekcja rąk).

***

Tytuł audycji: Klasyczne Lato z Radiem

Prowadził: Adam Rozlach

Data emisji: 23.08.2020

Godzina emisji: 23.08

kh

Czytaj także

Chopinowskie święto w Dusznikach-Zdroju. Podsumowanie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 07:45
Zapraszamy do wysłuchania audycji poświęconej zakończonemu 75. Międzynarodowemu Festiwalowi Chopinowskiemu w Dusznikach-Zdroju, ale i rozpoczynającemu się właśnie 16. Międzynarodowemu Festiwalowi "Chopin i jego Europa" w Warszawie. 
rozwiń zwiń