W Międzyzdrojach zaginęła dłoń Jarosława Jakimowicza

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 21:00
Aktor zostawił odcisk podczas I Festiwalu Gwiazd w 1996 roku. Tegoroczna odsłona imprezy odbędzie się w dniach 5-9 lipca.
Audio
  • Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach (Kultura na wakacje/Jedynka)
Jarosław Jakimowicz podczas 20. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach
Jarosław Jakimowicz podczas 20. Festiwalu Gwiazd w MiędzyzdrojachFoto: PAP/Stach Leszczyński

Z Alei Gwiazd w Międzyzdrojach zaginęła odciśnięta dłoń aktora Jarosława Jakimowicza znanego najlepiej jako Cichy z filmu "Młode wilki". Odcisk jego dłoni był pierwszym w alei.

Są różne wersje tego, gdzie podział się odcisk. - Jedna z nich głosi, że dłoń przywłaszczył sobie fan, albo fanka aktora - mówi Olaf Lubaszenko, dyrektor artystyczny Festiwalu. Dłoń mogła też zaginąć podczas przebudowy alei. Olaf Lubaszenko zadeklarował, że porządek w Alei Gwiazd zostanie przywrócony.

W tym roku aleja wzbogaci się o odciski dłoni Magdaleny Boczarskiej, Wojciecha Wysockiego, Pawła Małaszyńskiego, Janusza Kondratiuka, Beaty Poźniak, Piotra Szwedesa, Izy Kuny, Bartłomieja Topy, Justyny Sieńczyłło i Edyty Bartosiewicz.

Na uczestników trzydniowej imprezy oczekują spektakle, koncerty, a nawet wydarzenia sportowe. Zwieńczeniem gali odciskania dłoni będzie koncert Edyty Bartosiewicz.

Posłuchaj całego nagrania, w tym rozmowy z Justyną Sieńczyłło.

Patronem medialnym 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach jest radiowa Jedynka.

***

Tytuł audycji: Kultura na wakacje

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Olaf Lubaszenko (dyrektor artystyczny 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach), Justyna Sieńczyłło (aktorka), Andrzej Pągowski (autor plakatu tegorocznego festiwalu, obchodzący w tym roku 40-lecie swojej twórczości), Artur Duszyński (współorganizator festiwalu ze strony władz Międzyzdrojów).

Data emisji: 30.06.2017

Godzina emisji: 21.09

ag/jsz

Czytaj także

Paweł Królikowski nie żyje. Przypominamy poruszający wywiad z aktorem

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 14:00
- Nie umiem się wyrzec samego siebie. Mam świadomość tego, że całe życie będą stąpał po kruchym lodzie. Wybrałem los człowieka - przynajmniej w tym kraju - bezrobotnego, czyli artysty - mówił Przyjaciel Programu 1 Polskiego Radia, w rozmowie z 2016 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Kordek. Król musicalu nie zwalnia tempa!

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 15:18
Od końcówki lat 80. podbijał serca fanów musicalu, pojawiał się także na małym i dużym ekranie. Dziś Dariusz Kordek gra w kilku musicalach równolegle, a do tego wydaje płytę!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alina Janowska pisana wierszami syna

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 16:37
 - Od dłuższego czasu zastanawiałem się jak ugryźć temat "Janowska". Z prozą nie było mi po drodze, bo nie układało mi się w zdaniach długich i zawiłych - mówi poeta Michał Zabłocki, prywatnie syn znanej aktorki.
rozwiń zwiń