Paweł Małaszyński: to muzyka mnie ukształtowała

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 12:00
- Zostałem aktorem, bo w okresie dojrzewania nie miałem wokół siebie ludzi, z którymi mogłem na poważnie myśleć o założeniu zespołu. Postanowiłem więc spełnić swoją drugą pasję, którą było aktorstwo - mówił Paweł Małaszyński w rozmowie z Martyną Podolską podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
Audio
  • Paweł Małaszyński o swoim aktorstwie i muzycznej pasji (Kultura na wakacje/Jedynka)
Międzyzdroje, 8 lipca 2017 r. Aktor i piosenkarz Paweł Małaszyński odcisnął swoją dłoń w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach
Międzyzdroje, 8 lipca 2017 r. Aktor i piosenkarz Paweł Małaszyński odcisnął swoją dłoń w Alei Gwiazd w MiędzyzdrojachFoto: PAP/Marcin Bielecki

Aktor w tym roku odcisnął swoją dłoń w Alei Gwiazd. Polskiemu Radiu mówił, że w młodości sam wzorował się na wielkich osobowościach artystycznego świata, a najważniejsi byli dla niego słynni muzycy. - Muzyka przejęła kontrolę nad moim życiem, osobowiścią, charakterem. Ukształowała mnie jako faceta poprzez poetów rocka: Johna Lennona, Crisa Cornera, Boba Dylana, Heandrixa, Joplin - podkreślał Paweł Małaszyński.

Opowiadał też o studiach prawniczych, na których spędził zaledwie dwa tygodnie, ukochanym Teatrze Kwadrat i własnym zespole muzycznym Cochise, który założył kilkanaście lat temu.

Martyna Podolska w Międzyzdrojach rozmawiała także z Pawłem Delągiem, Mikołajem Roznerskim i Katarzyną Grocholą.

Zakończony 9 lipca 22. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach przyciągnął prawie 100 gwiazd teatru, kina i muzyki. W kurorcie odbywały się koncerty, pokazy filmów i spektakle teatralne. Imprezie patronowała radiowa Jedynka.

***

Tytuł audycji: Kultura na wakacje

Prowadzi: Martyna Podolska

Data emisji: 11.07.2017

Godzina emisji: 21.06

mg/pg

Czytaj także

W Międzyzdrojach zaginęła dłoń Jarosława Jakimowicza

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 21:00
Aktor zostawił odcisk podczas I Festiwalu Gwiazd w 1996 roku. Tegoroczna odsłona imprezy odbędzie się w dniach 5-9 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Małecki o wpadce przy nagrywaniu "Ogniem i mieczem"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 14:40
Zeszłoroczne wakacje w radiowej Jedynce upłynęły nie tylko pod znakiem "Lata z Radiem", ale także powieści "Ogniem i mieczem". Grzegorz Małecki przeczytał ją na naszej antenie w całości.
rozwiń zwiń