Teresa Lipowska: jak taran wkraczam w kolejny rok życia

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 15:29
- Jak na swoje lata mam niezłą kondycję, którą ciągle podtrzymuję. Jeżdżę dużo na rowerze, gdy jestem w sanatorium albo SPA to pływam - mówi aktorka Teresa Lipowska.
Audio
  • Teresa Lipowicz o swoim wieku, formie fizycznej i samopoczuciu, a także pracy zawodowej (Kultura na wakacje/Jedynka)
Teresa Lipowska
Teresa LipowskaFoto: Andrzej Szozda/Polskie Radio

W piątek 14 lipca skończyła 80 lat. W swojej karierze zagrała ponad 90 ról filmowych. Jej miłością od zawsze jest Teatr Polskiego Radia, a wszyscy znamy ją jako Barbarę Mostowiak z telewizyjnego serialu "M jak Miłość".

- W swoim życiu byłam otoczona ogromną liczbą bardzo życzliwych, kochających ludzi. Jeśli chodzi natomiast o pracę zawodową - biorąc pod uwagę, że w tym roku mija już 60 lat - to skoro jestem zapraszana w różne miejsca, ludzie mnie rozpoznają, jest to dla mnie ogromne osiągnięcie, właściwie nagroda życia - podkreśla Teresa Lipowska.

Aktorka opowiada także w audycji m.in. o długiej znajomości z ks. Janem Twardowskim, swojej kolekcji aniołów, a także zawodowych i prywatnych marzeniach.

***

Tytuł audycji: Kultura na wakacje

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Teresa Lipowska (aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i radiowa)

Data emisji: 17.07.2017

Godzina emisji: 21.08

pg/ag

Czytaj także

Teresa Lipowska: wiele osób przychodzi do mnie po radę

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 11:00
- Smak i popularność serialu "M jak miłość" wynika z tego, że integracja rodziny jest tak wspaniała. Do seniorów rodu, także do mnie, ludzie przychodzą po radę, po pomoc - mówi Teresa Lipowska, aktorka, seniorka rodu Mostowiaków. Jak przyznaje, stara się służyć swoją wiedzą także w życiu prywatnym, ale nigdy nie narzuca swojego zdania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

80. urodziny Teresy Lipowskiej. Andrzej Duda w liście do aktorki: ''należy Pani do pokolenia twórców wszechstronnych"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 18:10
Teresa Lipowska w tym roku obchodzi 80. urodziny i 60-lecie pracy zawodowej. Podwójny jubileusz uczciła wydaniem książki "Nad rodzinnym albumem. Teresa Lipowska w rozmowach z Iloną Łepkowską", która opowiada o jej życiu i karierze. 
rozwiń zwiń