Jak rozbudzić głód teatru od najmłodszych lat?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 18:04
- Lato w Teatrze to wyjątkowy program, łączy ludzi pracujących dla dzieci i młodzieży w całej Polsce, gdzie budujemy również środowisko i stwarzamy przestrzeń do tego, by ci ludzie mogli się spotkać - mówi Justyna Czarnota z Instytutu Teatralnego.
Audio
  • Lato w Teatrze i inne wydarzenia kulturalne (Kultura na wakacje/ Jedynka)
Lato w Teatrze przybliża teatr widowni, która na co dzień nie ma z nim do czynienia
Lato w Teatrze przybliża teatr widowni, która na co dzień nie ma z nim do czynieniaFoto: Melanie Lemahieu/ Shutterstock

Od dziesięciu lat Instytut Teatralny w Warszawie organizuje imprezę Lato w Teatrze. - Jest to program ministerialny, który składa się z dwóch części. Pierwszą jest konkurs grantowy, w ramach którego dofinansowujemy projekty warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży organizowanych w całej Polsce w czasie wakacji. W drugiej części natomiast jest to objazd namiotu cyrkowego ze spektaklem "Pipi Pończoszanka", który podróżuje po Polsce. W tej chwili jesteśmy po pierwszej trasie, zakończonej w Górznie - opowiada pracowniczka Instytutu Teatralnego im. profesora Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W czasie drugiej trasy namiot zawita do województw opolskiego i lubuskiego. Idea jest taka, by odwiedzić miejsca, gdzie nie ma zawodowego teatru ani najczęściej sali teatralnej. Więcej o wydarzeniu w nagraniu audycji, w której także m.in. zapowiedź Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, Karnawał Sztukmistrzów w Lublinie, "Odlotowe lato" w DSH w Warszawie oraz bieżące informacje kulturalne. Zapraszamy do słuchania!

***

Tytuł audycji: Kultura na wakacje

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Justyna Czarnota (Instytut Teatralny im. profesora Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie), Rafał Sadownik (twórca Karnawału Sztukmistrzów w Lublinie), Katarzyna Puchalska (Dom Spotkań z Historią), Monika Kapa-Cichocka (Dom Spotkań z Historią), Edward Norton (amerykański aktor)

Data emisji: 23.07.2017

Godzina emisji: 22.10

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obchody Roku Conrada na Festiwalu "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 10:19
- Zarówno po stronie telewizyjnej, jak i radiowej zaprezentujemy najwybitniejsze realizacje według utworów Conrada. Będzie również ważne spotkanie z publicznością, bo aktorzy będą czytać w różnych miejscach Sopotu i Gdyni teksty pisarza - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Transatlantyk i mityczna kobieta jako esencja wartości

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 00:47
- Kobieta jest centrum naszego myślenia w tym roku i przygotowaliśmy panel, dotyczący twórczości kobiet. Oczywiście nie jest to jedyny wątek, ale stanowi oś wydarzenia - mówi kompozytor i pomysłodawca festiwalu Transatlantyk, Jan A.P. Kaczmarek.
rozwiń zwiń