X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michael Seresin: nie lubię kompromisów i bylejakości

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 17:00
- W pracy, ale i w życiu zmierzam do najwyższego poziomu, a nawet ponad to - mówi w ekskluzywnej rozmowie z radiową Jedynką Michael Seresin, wybitny amerykański operator filmowy.
Audio
  • Operator filmowy Michael Seresin o współpracy z Alanem Parkerem, swoich największych przyjemnościach i filmie "Wojna o planetę małp" (Kultura na wakacje/Jedynka)
Michael Seresin z autorką wywiadu Joanną Sławińską
Michael Seresin z autorką wywiadu Joanną SławińskąFoto: Kacper Juszczyk

Michael Seresin to autor zdjęć do wielu znanych filmów. Najdłużej współpracował z reżyserem Alanem Parkerem. Obaj spotkali się m.in. na planie "Midnight Express" i "Harry Angel". - Z Alanem szybko się zaprzyjaźniliśmy. Mamy podobne poczucie humoru i podobne poczucie estetyki, co jest ważne. Obu nam bliska jest również etyka ciężkiej pracy, co trochę utrudnia życie naszym rodzinom, ale też jest ważne - tłumaczy operator filmowy, który był gościem 7. Transatlantyk Festival w Łodzi.

W swojej bogatej filmografii Michael Seresin nie potrafi wskazać jednego tytułu, który byłby dla niego najważniejszy. - O tym, co jest ważne nie decyduje tylko film, ale również to, czy mi się dobrze przy nim pracowało. Na przykład "Harry Angel". Byliśmy 2-3 miesiące w Nowym Jorku, 2-3 miesiące w Nowym Orleanie. To była ciężka praca, ale sprawiała dużo radości. Wieczorami mogliśmy pójść do baru czy restauracji. Z kolei "Midnight Express" to był ciężki film, ale byliśmy młodzi. Ogólnie wszystkie filmy wspominam dobrze. Ja lubię pracować - podkreśla operator.

Jak sam określiłby swój operatorski styl? Czy jest jakiś reżyser czy aktor, z którym bardzo chciałby pracować? Który polski film wywarł na nim wielkie wrażenie w młodości? Z czego czerpie w życiu przyjemność? Jakim doświadczeniem była dla niego praca nad filmem "Wojna o planetę małp", który 28 lipca wchodzi do polskich kin? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura na wakacje

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Michael Seresin (operator filmowy)

Data emisji: 24.07.2017

Godzina emisji: 21.12

pg/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan A.P. Kaczmarek: założyłem Transatlantyk Festival z głodu

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 12:58
- Byłem zmęczony zaciszem studia kompozytorskiego i przez lata pracy rozbudowałem w sobie głód spotkania z ludźmi - mówi w radiowej Jedynce twórca i dyrektor Festiwalu, zdobywca Oscara Jan A.P. Kaczmarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transatlantyk. Edward Norton o społecznym zaangażowaniu i aktorstwie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017 15:13
Amerykański gwiazdor, ceniony za aktorski profesjonalizm, był gościem 7. Transatlantyk Festiwal w Łodzi. Podczas gali zamknięcia festiwalu w piątek późnym wieczorem odebrał Nagrodę Specjalną Transatlantyk Glocal Hero Award.
rozwiń zwiń