X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powstanie Warszawskie. Andrzej Seweryn w spektaklu Wyrypajewa

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 11:55
Andrzej Seweryn zagra w spektaklu przygotowanym z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego i opartym na dzienniku Poliny Żerebcowej. - Ona jest poetką, pisarką, która w wieku 9 lat zaczęła opisywać wojny czeczeńskie, a raczej losy swojej rodziny w tamtych latach - mówi aktor.
Audio
  • Andrzej Seweryn o spektaklu z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (Kultura na wakacje/Jedynka)
Andrzej Seweryn
Andrzej SewerynFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Reżyserem spektaklu jest zaprzyjażniony z Polską rosyjski twórca Iwan Wyrypajew, Seweryn pełni natomiast rolę narratora przedstawiającego historię pochodzącej z Groznego Żerebcowej.

- Proszę sobie wyobrazić 9-letnią dziewczynkę, która zaczyna pisać, notować. W jakiś sposób przypomina mi to dziennik Anny Frank, równie wstrząsający. Ona miała przed sobą dosadną rzeczywistość, o której nie kłamie - przekonuje Andrzej Seweryn. Chwali też pomysł, by z okazji rocznicy warszawskiego zrywu zrealizować spektakl o wydarzeniach z innej części świata. - W ten sposób Muzeum Powstania Warszawskiego staje się miejscem uniwersalnym, miejscem refleksji nie tylko nad tragedią Warszawy, ale także nad istnieniem i przyczynami zła - wyjaśnia.

Dlaczego aktor mówi o sobie, że został "wychowany na wojnie"? Za co ceni rosyjską sztukę teatralną i twórczość Wyrypajewa? O tym w nagraniu.

Podczas audycji rozmawialiśmy też z Agnieszką Glińską i Wojciechem Waglewskim, współtwórcami płyty Moniki Borzym z piosenkami do tekstów poetki Anny Świrszczyńskiej.

***

Tytuł audycji: "Kultura na wakacje"

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Andrzej Seweryn (aktor)

Data emisji: 25.07.2017

Godzina emisji: 21.09

mg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kobiece powstanie, czyli spektakl Agnieszki Glińskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 14:40
O północy 1/2 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się premiera spektaklu "Gdzie ty idziesz dziewczynko" w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Będzie on opowiadał losy kilku nastoletnich sanitariuszek i łączniczek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ożenek" Gogola - wciąż aktualna opowieść o naszych tęsknotach

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 12:00
- Chcieliśmy zrobić Gogola tak jak sobie życzył, żeby jego literatura była odczytywana - jako śmiech przez łzy. Chcieliśmy zrobić spektakl w którym salwy śmiechu będą przeplatane autentycznym wzruszeniem - mówi Michał Żebrowski wcielający się w rolę Podkolesina w "Ożenku". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawy, filmy, koncerty, dyskusje, spacery. To jedyna taka noc w roku

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 08:21
Przed nami Europejska Noc Muzeów. W Polsce w akcji co roku uczestniczy ponad 100 miast, a w samej tylko stolicy - około 250 placówek. Po raz pierwszy w Nocy Muzeów wezmą udział m.in. Muzeum Bursztynu przy Rynku Starego Miasta 4/6, Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy Rakowieckie oraz Muzeum Sue Ryder przy pl. Unii Lubelskiej. 
rozwiń zwiń