X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatr, muzyka i literatura spotykają się na festiwalu w Szczebrzeszynie

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 10:20
Koncerty, spektakle, spotkania autorskie. Jakie atrakcje czekają w programie festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie?
Audio
  • Relacja z festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie (Moje książki/Jedynka)
Pomnik chrząszcza pod wzgórzem zamkowym w Szczebrzeszynie
Pomnik chrząszcza pod wzgórzem zamkowym w SzczebrzeszynieFoto: Wikipedia Commons/ lic. CC BY 2.5 / MaKa - Praca własna

Na Roztoczu trwa właśnie wielkie święto miłośników literatury. Patronom tegorocznej edycji - Wisławie Szymborskiej i Kornelowi Filipowiczowi poświęcony został spektakl złożony z ich korespondencji, z muzyką Pablopavo. 

- Pablopavo zgodził się na potrzeby wydarzenia skomponować specjalną oprawę muzyczną ilustrującą wiersze Wisławy Szymborskiej. Tradycją festiwalu staje się dedykowanie widowiska muzyczno-literackiego patronom festiwalu - mówi pomysłodawca imprezy Piotr Duda. 

Autorką programu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie jest Justyna Sobolewska. Dzięki niej kolejny raz odbył się na festiwalu "mecz poetycki" łączący na jednej scenie artystów ze świata literatury i teatru.

- W meczu literackim biorą udział dwie drużyny, które czytają wiersze tegorocznego patrona festiwalu. Skład drużyn jest zróżnicowany. Zawodnicy zajmujący się na co dzień różnymi dziedzinami sztuki stają do walki o najlepszą interpretację wybranego wiersza - opowiada Justyna Sobolewska. 

Listy Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza zaprezentowali na scenie festiwalu Karolina Gruszka i Adam Woronowicz. W nagraniu audycji opowiadają o relacji łączącej literatów, niebanalnej formie, w jakiej utrzymana była korespondencja i o tym, jaka płynie z nich lekcja dla współczesnego pokolenia. 

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie w tym toku odbywa się w terminie 6-12 sierpnia. Radiowa Jedynka jest patronem medialnym tego wydarzenia.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kultura na wakacje

Prowadzący: Magda Mikołajczuk

Goście: Piotr Duda (pomysłodawca i producent festiwalu), Justyna Sobolewska (kurator szczebrzeszyńskiego festiwalu Stolica Języka Polskiego)

Data emisji: 9.08.2017

Godzina emisji: 21.10 

ac/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Podsiadło: życie publiczne poety to dysonans

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 14:00
- Uroczyste gale to nie jest nasz świat. Nie chcę dotrzeć do jak największej liczby ludzi. Chcę dotrzeć do tych, którzy wezmą moją książkę do ręki - przyznaje Jacek Podsiadło, jeden z tegorocznych laureatów Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazdy na festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 12:00
Tegoroczny festiwal Stolica Języka Polskiego odbędzie się w dniach 6-12 sierpnia w Szczebrzeszynie. Hasłem trzeciej edycji będzie "Cała nadzieja w literaturze". Jak co roku nie zabraknie gwiad ze świata literatury, muzyki i teatru.
rozwiń zwiń