X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski reżyser nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Montrealu

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 15:36
Maciej Sobieszczański zdobył na 41. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu nagrodę dla najlepszego reżysera za pełnometrażowy debiut fabularny "Zgoda".
Audio
  • Maciej Sobieszczański najlepszym reżyserem 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
41. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Montrealu
41. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w MontrealuFoto: mat. promocyjne

"Zgoda" znalazła się w Konkursie Głównym kanadyjskiego Festiwalu - World Competition - razem z 17 innymi tytułami z całego świata.

- Od początku z tym filmem dobrze się układało, jeśli chodzi o takie splendory ze świata. Już pierwszym zwiastunem tego, że ta historia ma jakąś moc był konkurs "Script Pro", który organizuje Szkoła Wajdy. Scenariusz Małgorzaty Sobieszczańskiej zdobył w 2012 roku trzecią nagrodę - powiedział w audycji "Magazyn bardzo filmowy" Maciej Sobieszczański.

Akcja filmu dzieje się w 1945 roku na Śląsku. W miejscu, w którym wcześniej znajdował się obóz posiłkowy KL Auschwitz Birkenau - na świętochłowickiej Zgodzie - komunistyczne służby bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego SB dokonuje czystek.

Głównym bohaterem filmu jest zatrudniający się w obozie Franek (Julian Świeżewski), który chce ocalić Polkę Annę (Zofia Wichłacz), w której jest zakochany. Nie wie, że jednym z osadzonych jest Niemiec Erwin (Jakub Gierszał) - jego przyjaciel, który także od dawna kocha się w Annie. Franek dołącza do komunistów łudząc się, że uda mu się oszukać system.

"Zgoda" na ekrany polskich kin wejdzie w październiku.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której rozmawialiśmy także o filmach: "Tulipanowa gorączka" (amerykańsko-brytyjski melodramat powstały na podstawie powieści pod tym samym tytułem), "To" (amerykański horror z demonicznym klaunem), "Safari" (dokument o polowaniach prowadzonych przez bogatych Europejczyków w Afryce), "Konstytucja (komediodramat chorwacko-czesko-macedońsko-słoweński), "Pingwiny 2. Przygoda na końcu świata" (kontynuacja pingwinich losów) oraz "Na układy nie ma rady" (polska komedia Krzysztofa Rurki).

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kultura na wakacje

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Maciej Sobieszczański (reżyser)

Data emisji: 8.09.2017

Godzina emisji: 21.08

Jedynka/PAP/kk/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak