X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władysław Kosiniak-Kamysz. Polski Kennedy?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2017 19:00
Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego pochodzi z inteligenckiej krakowskiej rodziny, która przyrównywana jest nawet do Kennedych. To dlatego, że Władysław jest już szóstym Kosiniakiem-Kamyszem w polityce.
Audio
  • Jaki prywatnie jest Władysław Kosiniak-Kamysz? (Nieznani Znani/Jedynka)
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-KamyszFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

Jego ojciec był głównym inspektorem sanitarnym w rządzie Mieczysława Rakowskiego i ministrem zdrowia w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Stryj - wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz obrony narodowej, a także ambasadorem Polski w wielu krajach.

- Polityka nie jest rzeczą, do której ktoś w naszej rodzinie został przymuszony. Wynika ona z fascynacji, a także z tego, że dojrzewa się w takim środowisku. Choć w moim pokoleniu nikt poza mną nie poszedł w tym kierunku - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz. - Porównanie do Kennedych jest piękne, choć także tragiczne. I w naszej rodzinie nie brakuje tragedii, wypadków, zdarzeń, które są bolesne. Porównanie to jest też oczywiście na wyrost, gdzie nam do prezydentów Stanów Zjednoczonych? Wyrastamy ze środowiska chłopskiego, dla mnie bohaterem jest mój nieżyjący dziadek, po nim mam imię. To żołnierz 13. Pułku Ułanów Wileńskich w trakcie kampanii wrześniowej, potem Batalionów Chłopskich - mówi.

Polityk opowiada też, jak wygląda rodzinne gniazdo Kosiniaków-Kamyszów położone we wsi Bieniaszowice w powiecie Dąbrowa Tarnowska. Znajduje się tam XIX-wieczna figura ufundowana przez jego pradziadków.

Z nagrania dowiecie się też, dlaczego gość audycji w dzieciństwie nie lubił swojego imienia, a dziś nie zamieniłby go na żadne inne. 

Władysław Kosiniak-Kamysz to lekarz, polityk i samorządowiec. W latach 2011-2015 był ministrem pracy i polityki społecznej, od 2015 roku przewodniczy Polskiemu Stronnictwu Ludowemu i jest posłem na Sejm VIII kadencji.

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL, polityk, samorządowiec, lekarz)

Data emisji: 27.08.2017

Godzina emisji: 15.10

mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PSL: przedstawimy swoją propozycję dotyczącą TK

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 08:23
Polacy oczekują zakończenia sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego - mówił w "Sygnałach dnia" Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Bańka: przejście ze świata sportu do polityki to była duża zmiana

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 18:00
Tym razem gościem audycji "Nieznani znani" był Witold Bańka, 33-letni minister sportu i turystyki, a wcześniej sportowiec, którego kariera lekkoatletyczna zakończyła się w dość dramatyczny sposób. 
rozwiń zwiń