Zbigniew Gryglas: zawsze chciałem służyć Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 17:12
- Jestem człowiekiem wierzącym i praktykującym, więc fakt, że mam w życiu szczęście, odbieram, jako dar Boży. Opatrzność nade mną czuwa i oby tak było dalej - mówi gość audycji "Nieznani Znani".
Audio
  • Zbigniew Gryglas: zawsze chciałem służyć Polsce (Nieznani Znani/Jedynka)
Zbigniew Gryglas
Zbigniew GryglasFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Patrząc na mój życiorys, można pomyśleć, że ciągle czegoś poszukiwałem. Zacząłem od technikum elektronicznego w Giżycku, później była geodezja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, by ostatecznie dostać się do, elitarnej wówczas, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej - wspomina poseł Nowoczesnej.

Zbigniew Gryglas mówi, że szkoła to bardzo ważny etap w jego życiu. - Nie wiem, jak to wygląda dzisiaj, ale wtedy byliśmy bardzo patriotycznie nastawieni. Nie było dla nas ważne robienie kariery, tylko to, żeby rzeczywiście służyć Polsce. Chcieliśmy tę Polskę zmieniać - podkreśla.

Po 10 latach pracy w administracji, zajął się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej i zainteresował się reaktywacją marki samochodu Syrena. - To też był element patriotyzmu gospodarczego, czy ekonomicznego - tłumaczy gość Jedynki.

Fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio Fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zbigniew Gryglas zdradza, że w Nowoczesnej znalazł się trochę przez przypadek. - Moje CV wysłał sąsiad, który powiedział: Zbyszek, ty się tam po prostu nadajesz. Znasz funkcjonowanie państwa i prowadziłeś działalność gospodarczą. Takich ludzi tam trzeba - opowiada poseł.

- Podczas pierwszej rozmowy, Ryszard Petru powiedział, że chcą przede wszystkim zająć się gospodarką. Nie rozmawialiśmy o kwestiach światopoglądowych, bo ja w tym zakresie jestem trochę bardziej konserwatywny - informuje poseł.

Zbigniew Gryglas zdradził także, jak mimo częściowo odmiennych poglądów, odnajduje się w partii Nowoczesna oraz, czy z racji posiadania trojga dzieci jest beneficjentem świadczenia "500+". Opowiedział też, co wydarzyło się w jego życiu, że postanowił zorganizować akcję zaproszenia do Polski 40 dzieci z Ukrainy. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Zbigniew Gryglas (polski przedsiębiorca, urzędnik państwowy i polityk związany z partią Nowoczesna, poseł na Sejm VIII kadencji)

Data emisji: 03.09.2017

Godzina emisji: 15.10

kh/kk

Czytaj także

Władysław Kosiniak-Kamysz. Polski Kennedy?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2017 19:00
Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego pochodzi z inteligenckiej krakowskiej rodziny, która przyrównywana jest nawet do Kennedych. To dlatego, że Władysław jest już szóstym Kosiniakiem-Kamyszem w polityce.
rozwiń zwiń