X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Maria Jackowski i jego siedem kobiet

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 11:50
- Dom to jest ostoja. Szczególne środowisko życia i miłości - mówi w audycji "Nieznani Znani" senator Prawa i Sprawiedliwości, prywatnie mąż i ojciec sześciu córek.
Audio
  • Jan Maria Jackowski i jego siedem kobiet (Nieznani Znani/Jedynka)
Jan Maria Jackowski
Jan Maria JackowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jan Maria Jackowski mówi, że wychowywanie dzieci wiąże się z ogromnym wyzwaniem i odpowiedzialnością, ale że jednocześnie sam bardzo dużo się uczy. - Żona i córki uczą mnie pokory. Mężczyzna ma swój sposób patrzenia na rzeczywistość, na relacje międzyludzkie, aktywność zawodową, a one uczą mnie, że w życiu są inne priorytety i co innego jest najważniejsze - zdradza gość Jedynki.

Wszystkie córki senatora, tak jak on sam, mają na drugie imię Maria. - Moje drugie imię w starszym pokoleniu nie wywoływało zdziwienia, natomiast w szkole trochę żartowano i mówiono, że chyba mam na imię Mariusz, a nie Maria - wspomina rozmówca Małgorzaty Raczyńskiej. - Rodziny moich rodziców mają pochodzenie kresowe, gdzie imię Maria było dość popularne, dlatego rodzice na chrzcie dali mi imiona Jan Maria Dominik. Postanowiliśmy z małżonką kontynuować tę rodziną tradycję - dodaje.

Fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio Fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Senator PiS zdradza, że zainteresowania historyczne i polityczne zaszczepił mu ojciec. - W naszym domu, odkąd pamiętam, ulubionymi stacjami były: Wolna Europa, Głos Ameryki, radio z Londynu. Dużo czytało się literatury i dużo dyskutowało - mówi Jan Maria Jackowski.

- Momentem kluczowym w moim życiu był grudzień 1970 roku kiedy byłem w Szczecinie świadkiem wydarzeń grudniowych. Tej ogromnej tragedii, czołgów, gazów, strzałów. Miałem wtedy 12 lat. To wywołało we mnie ogromny wstrząs. Od tamtej pory wiedziałem, że chcę pisać książki i zajmować się polityką. Wtedy wydawało się to niemożliwe, ale z czasem udało się te dwie pasje zrealizować - wspomina.

Co Jan Maria Jackowski chciałby jeszcze osiągnąć w polityce? Dlaczego nie jest członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość? Czy w domu spiera się z żoną i córkami na tematy polityczne? I czy to on doradza córkom w dobieraniu stroju, czy raczej one jemu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Jan Maria Jackowski (senator PiS)

Data emisji: 22.09.2017

Godzina emisji: 20.14

kh/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Władysław Kosiniak-Kamysz. Polski Kennedy?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2017 19:00
Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego pochodzi z inteligenckiej krakowskiej rodziny, która przyrównywana jest nawet do Kennedych. To dlatego, że Władysław jest już szóstym Kosiniakiem-Kamyszem w polityce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Gryglas: zawsze chciałem służyć Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 17:12
- Jestem człowiekiem wierzącym i praktykującym, więc fakt, że mam w życiu szczęście, odbieram, jako dar Boży. Opatrzność nade mną czuwa i oby tak było dalej - mówi gość audycji "Nieznani Znani".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Miller: polityka to bardzo kapryśna dama

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 17:09
- Łaska wyborców na pstrym koniu jeździ. W systemie demokracji parlamentarnej trzeba być przygotowanym, że raz się wygrywa wybory, a raz się je przegrywa. Nikt do końca życia nie będzie zajmował eksponowanych stanowisk - podkreślił w radiowej Jedynce były premier.
rozwiń zwiń