Czy Andrzej Halicki ma pretensje do Grzegorza Schetyny?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 07:00
Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna poinformował, że kandydatem PO na prezydenta stolicy będzie Rafał Trzaskowski. Wśród osób, które typowano na tę funkcję wymieniano m.in. Andrzeja Halickiego.
Audio
  • Nieznani Znani: Andrzej Halicki (Nieznani Znani/Jedynka)
Andrzej Halicki
Andrzej HalickiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Jestem warszawiakiem od urodzenia, legionistą z zamiłowania od lat 70. To strasznie mocno siedzi we mnie, ta warszawskość - wskazał w audycji "Znani Nieznani" Andrzej Halicki. Zapytany, czy nie ma pretensji do swojego partyjnego kolegi, że wskazał kogoś innego, odpowiedział, że "decyzja została podjęta wspólnie".

- To była także moja decyzja. Uważam, że jest bardzo duże oczekiwanie i taka presja sprawdzenia tych młodszych, bardzo energicznych... Może rzeczywiście tak jest, że czas na to pokolenie 40-latków - ocenił.

Na uwagę, że urząd prezydenta Warszawy mógłby być zwieńczeniem jego kariery politycznej, gość radiowej Jedynki odparł, że "tak, to byłoby wielkie wyzwanie, które, pewnie, z radością, jeżeli przyszłoby mi uzyskać akceptację warszawiaków, bym podjął". - Ale dziś uważam, że tą lepszą decyzją i bardziej oczekiwaną jest Rafał Trzaskowski - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Andrzej Halicki opowiedział o swojej znajomości z Grzegorzem Schetyną, o Donaldzie Tusku, o przyszłości Platformy Obywatelskiej, o obecnej opozycji, o rodzinie oraz zamiłowaniu do sportu i psów.

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Andrzej Halicki (polityk, poseł Platformy Obywatelskiej)

Data emisji: 16.11.2017

Godzina emisji: 20.15

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Paweł Szefernaker: polityką interesowałem się od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 13:11
- Miałem szczęście, że trafiłem w życiu na osoby, które wprowadziły mnie w świat polityki. Czesto dziękuję Bogu za to, jakie osoby spotkałem na swojej drodze, i że udało mi się znaleźć w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze - mówi gość audycji "Nieznani znani". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznana twarz Stanisława Pięty

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 12:31
- Człowiek w pewnym momencie, jeżeli interesuje sie sprawami nie tylko prywatnymi, nabywa jakąś wiedzę o otaczającej go rzeczywistości i dla mnie takim momentem była lektura szkolna - "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego - mówi w audycji "Nieznani znani" poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Skurkiewicz: zawsze podkreślam swoje korzenie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 12:28
- Praktycznie całe moje życie jest związane z Radomiem - mówi w audycji "Nieznani znani" poseł PiS.
rozwiń zwiń