Adam Hofman. Kiedyś pupil Kaczyńskiego, dziś biznesmen i biegacz

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 20:50
Pochodzi z Kalisza, studiował we Wrocławiu, a od 15 lat mieszka w Warszawie. Trzykrotnie był posłem Prawa i Sprawiedliwości, karierę polityczną zakończył w 2015 roku. - Dziś jestem bardziej sobą, mogę pozwolić sobie na to, by być tym, kim chcę - mówi.
Audio
  • Adam Hofman o życiu po zakończeniu kariery politycznej w PiS (Nieznani znani/Jedynka)
Adam Hofman
Adam HofmanFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Podkreśla też, że zawodowo robi teraz podobne rzeczy, co wcześniej, tylko komercyjnie. - Byłem politykiem, ale przez większość politycznego życia zajmowałem się komunikacją, PR-em, marketingiem. Teraz robię to biznesowo - wyjaśnia.

Prowadząca Małgorzata Raczyńska-Weinsberg pyta swojego gościa o to, "jak pupil Jarosława Kaczyńskiego radzi sobie bez Jarosława Kaczyńskiego". - To on uformował mnie politycznie. Miałem to szczęście, że jako praktykant trafiłem do mistrza fachu. Nikt nie neguje kompetencji politycznych Kaczyńskiego. To bezcenna szkoła, która pozwala mi teraz dobrze funkcjonować w życiu gospodarczym - przyznaje.

Wspomina też swoje pierwsze kroki w wielkiej polityce, gdy w wieku 25 lat został posłem (najmłodszym w Polsce), a dwa lata później - szefem sejmowej komisji śledczej ds. prywatyzacji sektora bankowego. W rozmowie wraca także do tematu gwałtownego końca kariery politycznej, który nastąpił po felernej podróży do Madrytu. W konsekwencji tamtych wydarzeń Hofman został... ultramaratończykiem i weganinem. Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Adam Hofman (były polityk PiS)

Data emisji: 23.11.2017

Godzina emisji: 20.15

mg/mc