Paweł Rabiej. Żyje intensywnie i niczego nie żałuje

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 12:15
Pochodzi z Puław, ale jako student znalazł się w Warszawie. Na pierwszym roku studiów trafił do radiowej Trójki i na dodatek prowadził program na żywo. Dziś jest politykiem Nowoczesnej, ale nie lubi, gdy ludzie mówią do niego "panie pośle". W audycji "Twarzą w twarz" gościliśmy Pawła Rabieja.
Audio
  • Paweł Rabiej i historia jego życia cz. I (Twarzą w twarz/Jedynka)
  • Paweł Rabiej i historia jego życia cz. II (Twarzą w twarz/Jedynka)
  • Paweł Rabiej i historia jego życia cz. III (Twarzą w twarz/Jedynka)
Paweł Rabiej
Paweł RabiejFoto: Wojciech Kusiński/Polskie radio

Dziennikarstwo było dla niego szkołą otwarcia się na drugiego człowieka. - Przeprowadzka do Warszawy była dla mnie rewolucją. Starałem się ułożyć to nowe życie. Z początku angażowałem się w wolontariat, a potem usłyszałem w radiu, że szukają stażystów. Żeby zostać na stażu, w pierwszym dniu trzeba było się wykazać. Dostałem zadanie, żeby pójść do Sejmu, kogoś nagrać i potem do zmontować. Sprawdziłem się na tyle, że zostałem. Kluczem było to, że wykazałem inicjatywę i pokazałem, że zależy mi na tym stażu. W dzieciństwie byłem dość skryty i dziennikarstwo było dla mnie szkołą otwarcia się na drugiego człowieka. Nie udałoby się to, gdyby nie chęć pokonywania barier - przyznał.

Paweł Rabiej mówił również o determinacji, która pozwoliła mu, jako studentowi, napisać biografię Mieczysława Wachowskiego oraz o problemach, które uniemożliwiły mu napisanie książki o Annie Walentynowicz. Gość radiowej Jedynki odniósł się też do trudnego zagadnienia - adopcji dzieci przez pary homoseksualne.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Paweł Rabiej (polityk Nowoczesnej)

Data emisji: 7.12.2017

Godzina emisji: 20.15

abi/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Maria Jackowski i jego siedem kobiet

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 11:50
- Dom to jest ostoja. Szczególne środowisko życia i miłości - mówi w audycji "Nieznani Znani" senator Prawa i Sprawiedliwości, prywatnie mąż i ojciec sześciu córek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Andrzej Halicki ma pretensje do Grzegorza Schetyny?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 07:00
Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna poinformował, że kandydatem PO na prezydenta stolicy będzie Rafał Trzaskowski. Wśród osób, które typowano na tę funkcję wymieniano m.in. Andrzeja Halickiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Hofman. Kiedyś pupil Kaczyńskiego, dziś biznesmen i biegacz

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 20:50
Pochodzi z Kalisza, studiował we Wrocławiu, a od 15 lat mieszka w Warszawie. Trzykrotnie był posłem Prawa i Sprawiedliwości, karierę polityczną zakończył w 2015 roku. - Dziś jestem bardziej sobą, mogę pozwolić sobie na to, by być tym, kim chcę - mówi.
rozwiń zwiń