Bartosz Kownacki: od dziecka wiedział, że zostanie prawnikiem

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 12:18
Ma niecałe 40 lat, a w polityce osiągną już naprawdę dużo. Jest politykiem i prawnikiem, a od 2015 roku pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Gościem audycji "Nieznani znani" był Bartosz Kownacki.
Audio
  • Bartosz Kownacki o zainteresowaniu wojskowością (Jedynka/Nieznani znani)
Bartosz Kownacki w studiu Polskiego Radia
Bartosz Kownacki w studiu Polskiego RadiaFoto: PR/Wojciech Kusiński

Bartosz Kownacki wspomina, że jako uczeń najbardziej interesował się historią oraz wiedzą o społeczeństwie.

- Chciałem być prawnikiem niemalże od małego. Pamiętam, jak w szkole podstawowej chodziliśmy na testy predyspozycji zawodowej i wyszło mi, że będę właśnie prawnikiem. Przedmioty związane z prawem, przede wszystkim historia i wiedza o społeczeństwie rzeczywiście bardzo mnie interesowały. Zawsze wychodziłem z założenia, że jeżeli ktoś bardzo czegoś chce, to te marzenia się spełniają - powiedział polityk.

Gość Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg ukończył prawo i aplikację prokuratorską, ale specjalizuje się też w prawie kanonicznym.

- Studia podyplomowe z prawa kanonicznego były pomysłem wynikającym z chęci uzupełnienia wiedzy prawniczej. Te studia poszerzały możliwości rozwoju. Teraz są coraz bardziej popularne procesy o unieważnienie małżeństwa zawartego w kościele. Nie jestem największym zwolennikiem tego rozwiązania, ale dobrych, uczciwych prawników, którzy wspomagaliby osoby znajdujące się w takiej sytuacji rzeczywiście potrzeba. Myślałem, żeby zamiast polityki zająć się właśnie tym. Być może wtedy zrobiłbym więcej dobrego niż w polityce - przyznał Bartosz Kownacki.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Bartosz Kownacki (wiceminister obrony)

Data emisji: 4.01.2018

Godzina emisji: 20.10

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Rabiej. Żyje intensywnie i niczego nie żałuje

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 12:15
Pochodzi z Puław, ale jako student znalazł się w Warszawie. Na pierwszym roku studiów trafił do radiowej Trójki i na dodatek prowadził program na żywo. Dziś jest politykiem Nowoczesnej, ale nie lubi, gdy ludzie mówią do niego "panie pośle". W audycji "Twarzą w twarz" gościliśmy Pawła Rabieja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Mazurek: humanistka z zamiłowania i wykształcenia

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 11:55
Beata Mazurek, rzecznik prasowy PiS zapewnia, że nigdy nie marzyła o konkretnym zawodzie. - W dzieciństwie lubiłam czytać, pływać, jeździć na rowerze, grać w piłkę ręczną, lubiłam się bawić - mówi w audycji "Twarzą w twarz" .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Błaszczyk miała przystawiony "pistolet do skroni"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 21:00
Współtwórczyni kliniki Budzik opowiada, jak doszło do tego, że zajęła się działalnością społecznikowską. Wcale nie chciała, ale zmusiły ją do tego okoliczności.
rozwiń zwiń